Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

Surma liginedes

palve_9Sinu järele januneb mu hing, Sinu järele, Sa elav Jumal. Ava mulle oma taevase koja väravad! Õnnis on see päev, mida ükski õhtu ei lõpeta, kus valu ei katkesta rõõmu ja algab igavene tänu ja kiitus. Sina ise oled kõigi ustavate palk. Issand, ma otsin Sinu palet, ma seisan Sinu ukse ees, sinu poole otsib teed minu igatsus. Sina tunned minu õhkamisi. Hea karjane, võta mind oma sülle ja vii mind koju enese juurde! Aamen.

Augustinus

* * *

Issand, minu Õnnistegija, kas Sa tahad mind varsti ära viia? Kas ma olen piiri ligi? Ja kas sellepärast on minu ihu nii jõuetu? Ma kuulatan vaikuses, kas Sa tuled pea? Jah, tule Issand Jeesus, vali minu eest, ma ise ei suuda enam! Aamen.

Ebba Pauli

* * *

Issand Jeesus ütleb: Mina olen ülestõusmine ja elu; kes minusse usub, see elab, ehk ta küll sureb (Johannese evangeelium 11:25).

Issand Jeesus, Sa oled surnud minu eest, oled maitsnud surma minu asemel, oled kannatanud ahastust ja piina. Ole minu juures minu viimsel silmapilgul, aja hirm minust kaugele, täida minu hing rahu ja lohutusega! Sa kinnitad mind, tänu olgu Sulle, Issand! Aamen.

Augustinus