Digitud kirikuarhivaalid

Ekraanitõmmis Põltsamaa kodukülastusraamatust (1744)

Koostöös rahvusarhiiviga on alates 2008. aastast mikrofilmitud ja digitud EELK kogudustes ja konsistooriumi arhiivis asuvaid perekonnaloolisi andmeid sisaldavaid kirikuarhivaale ning need on kättesaadavad rahvusarhiivi veebikeskkonnas Saaga. Enamasti on tegemist ristimiste-, konfirmeerimiste-, laulatuste-, matmiste-, armulaualiste- ja personaalraamatutega 1926. aastast tänapäevani.

Saagasse on jõudnud ka  kiriku valduses olevad varasemad meetrikad jm arhivaalid, nt vakuraamatud, kodukülastusraamatud, hingeloendid, kirikutähed jms, mis mõnel juhul ulatuvad tagasi 18. sajandi algusesse. Kõikides koguduses pole aga kirikuraamatud kahjuks täies mahus säilinud, mistõttu on nii mõnegi koguduste meetrikas lünki.

Digitud kirikuarhivaalid Saagas »

Kui soovid kaasa aidata kirikuarhivaalide veebis kättesaadavaks tegemisele, siis vaata siit.