Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Üleskutse mälestuskellade helistamiseks paastuaja kolmapäevadel

Foto: Erik Peinar

Homme, kolmapäeva varahommikul täitub teine nädal Venemaa presidendi Vladimir Putini rünnakust ja alatust sõjast Ukraina iseseisvuse, maa ja rahva vastu. Sõja teise nädala kestel on hukkunute, kodu ja peavarjuta jäänud inimeste arv mitmekordistunud. Sõjas on hukkunuid tsiviilisikute, kaitsjate ja ründajate seas kokku juba kümneid tuhandeid. Sõjapõgenike arv on ulatumas pooleteise miljoni inimeseni ja näha ei ole märke, et lahingud vaibuksid.

Seoses sõja jätkumisega palun kõikides kogudustes, kus see on võimalik, helistada alates homsest iga nädala kolmapäeva keskpäeval leinakelli Ukrainas toimuva sõja ohvrite mälestuseks. Palun jätkata kellade helistamist igal kolmapäeval keskpäeviti kogu paastuaja vältel.

Samuti palun jätkata paastuaja kõikidel jumalateenistustel ja palvustel palvetamist sõja kiire lõppemise pärast, et Ukrainasse võiks naasta rahuaeg ja inimesed saaksid asuda üles ehitama oma kodu ja kodumaad. Palvetagem Ukraina rahva vabaduse ja riikliku iseseisvuse säilimise pärast. Palugem kõikidele otsustajatele, kellest sõltub vägivalla peatamine ja sõja kiire lõpetamine, Jumala Püha Vaimult tarkust ja otsusekindlust.

Palugem ka vene ja valgevene rahva pärast, kõigi siinse piirkonna riikide ja rahvaste pärast, et sõda ei rööviks kellegi lootust iseseisvusele, õiglusele, vabadusele ja rahule. Palume sõjas hukkunute hingedele igavest valgust ja Issanda rahu, nagu ka kõigile leinajatele lohutust.

Täitku Issand Jeesus Kristus meie kõigi süda sõja ja vägivalla peatse lõppemise lootuse ja rahuga!

 

Õnnistust soovides

+Peapiiskop Urmas Viilma

 

Paastukuu 8. päeval AD 2022

Prindi