Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

Uudised

2022

aprill

KARJASEKIRI Kristuse ülestõusmise pühal, 17. aprillil 2022

Kord sai Jeesus kurva sõnumi, et Laatsarus, Marta ja Maarja vend, on surnud ning juba mitme päeva eest kaljuhauda maetud. Jeesus kurvastas hea sõbra surma pärast pisarateni, püüdes lohutada leinavaid õdesid.

Jeesus kinnitas Martat sõnadega: „Sinu vend tõuseb üles.“ (Jh 11:23)

märts

Kirikuelu uudised leiad veebiväravast e-Kirik

Kogu EELK uudisvoog asub siin, sh Ukraina ja ukrainlastega seotud teemad. Vaata järgi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku veebiväravast e-Kirik.

Eesti Kirikute Nõukogu ja liikmeskirikute juhtide avaldus seoses sõjategevusega Ukrainas ja sõjapõgenike vastuvõtmisega Eestis

24. veebruarist 2022 pole maailm enam endine. Oleme tunnistajaks kohutavatele arengutele sõjatandril Ukrainas. Tuhanded inimesed on hukkunud, sealhulgas süütud lapsed, noorukid, eakad. Kümned tuhanded on saanud haavata. Sajad tuhanded on jäänud koduta

Üleskutse mälestuskellade helistamiseks paastuaja kolmapäevadel

Homme, 9. märtsi varahommikul täitub teine nädal Venemaa presidendi Vladimir Putini rünnakust ja alatust sõjast Ukraina iseseisvuse, maa ja rahva vastu. Sõja teise nädala kestel on hukkunute, kodu ja peavarjuta jäänud inimeste arv mitmekordistunud. Sõjas on hukkunuid tsiviilisikute, kaitsjate ja ründajate seas kokku juba kümneid tuhandeid. Sõjapõgenike arv on ulatumas pooleteise miljoni inimeseni ja näha ei ole märke, et lahingud vaibuksid.

Peapiiskopi karjasekiri palvepäevaks ja paastuaja alguseks

Täpselt nädala eest, kui Eesti Vabariik tähistas oma iseseisvuse 104. aastapäeva, asus Venemaa president Vladimir Putini korraldusel sõjalisele rünnakule Ukrainas, et vahetada seal võim ja võtta iseseisev naaberriik oma kontrolli alla. Kurjus, mida esindavad võimuritest valitsejad ja millest jutustavad nii pühakiri kui ajalooõpikud, ei ole maailmast kadunud.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistooriumi avaldus seoses sõjaga Ukrainas

Iga vallutus- ja allutussõda iseseisva riigi ja rahva vastu esindab kurjust, mille olemusse kuulub kõige loomuliku ja inimliku, inimesele kalli röövimine. Inimestelt võetakse kodu, nad lahutatakse lähedastest pereliikmetest ning hävitatakse kõik see, mis kuulub inimese väärikuse juurde. Palju valatakse süütute verd …

veebruar

Peapiiskop Urmas Viilma valiti Eesti Kirikute Nõukogu presidendiks

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) valis täna, 17. veebruaril Eesti kristlike kirikute katusorganisatsiooni presidendiks EELK peapiiskop Urmas Viilma ja asepresidentiteks Rooma-Katoliku Kiriku Eestis piiskop Philippe Jourdani (RKK) ja Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Liidu (EEKBL) presidendi pastor Erki Tamme.

Prindi