Suri õpetaja emeeritus Enn Kivinurm

Igavikku on kutsutud õpetaja emeeritus Enn Kivinurm (05.06.1942-09.04.2021). Oma abikaasat, isa ja vanaisa ning koguduse kauaaegset õpetajat jäävad leinama abikaasa, tütar perega ning Rakvere Kolmainu kogudus. Loe edasi »

Piiskoppide läkitus Kristuse ülestõusmise pühal, 4. aprillil 2021

Aga kui hingamispäev oli möödas ja hakkas juba koitma nädala esimese päeva hommikul, tulid Maarja Magdaleena ja teine Maarja hauda vaatama. Mt 28:1 Loe edasi »

Piiskoppide läkitus Suurel Neljapäeval, 1. aprillil 2021

Jeesus võttis leiva, tänas ja murdis ja andis neile, öeldes: „See on minu ihu, mis teie eest antakse. Seda tehke minu mälestuseks!“ Lk 22:19 Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma saatis vaimulikele juhised eelseisvateks pühadeks

Peapiiskop Urmas Viilma saatis alanud Suure Nädala puhul vaimulikele juhised jumalateenistuselu korraldamiseks. Tänavu kordub möödunud aastaga sarnane olukord, kus ühtegi Suure Nädala püha, nagu ka Kristuse ülestõusmise püha, ei ole võimalik pühitseda koos kirikusse koguneva kogudusega. Loe edasi »

Homme helisevad küüditatute mälestuspäeva puhul Tallinna kirikute kellad

Homme, 25. märtsil möödub 72 aastat 1949. aasta märtsiküüditamisest. Kahjuks ei saa me tänavu mälestusürituseks ühiselt kokku tulla. Sellest hoolimata Loe edasi »

Tallinna Piiskoplik Toomkogudus kutsub osa saama paastumaarjapäeva lootuse ja rõõmu kuulutusest

Homme, 25. märtsil kell 17.00 tähistatakse Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus helihardusega paastumaarjapäeva. Sündmusest on võimalik osa saada koguduse kodulehel ja Facebooki lehel.  Loe edasi »

Tulemas on EELK Usuteaduse Instituudi infotunnid

EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminar annab teada, et 19. aprillil kell 15.00-16.00 toimub zoomi vahendusel infotund 2021. aasta diakonikoolituse ja 03. mail kell Loe edasi »

Laste ja noorsootöö tegijate tunnustamisest

Selle segase aja ning keeruliste olude keskel on hea mõelda ka oma koguduste imeliste ja toredate töötegijate peale. EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus ootab taotlusi tunnustamaks 2020 aasta tegijaid ja sündmusi.  Loe edasi »

EELK Konsistooriumi uuendatud korraldused seoses COVID-19 pandeemiaga

Eelmise nädala neljapäeval otsustas Vabariigi Valitsus keelata avalikud jumalateenistused ja muud avalikud usulised talitused pühakodades alates 3. märtsist. Lähtuvalt uutest korraldusest muutis kirikuvalitsus oma 2. märtsi istungil ka seni kirikus kehtestatud korraldusi ja viis need kooskõlla riigis kehtestatud piirangutega. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus Eesti Vabariigi 103. aastapäeval 24.02.2021

Jutlus – Rm 13:8, 10 Iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi 103. aastapäev 24. veebruar 2021, Tallinna Piiskoplik Toomkirik (teleülekanne ETV-s) Urmas Viilma, Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma kõne lipuõnnistamisel 24.02.2021

Armsad sõbrad! Tähistame käesoleval aastal sinimustvalge värvikombinatsiooni 140. aastapäeva. 29. septembril 1881. aastal pidas rühm Tartu Ülikooli rahvuslikult meelestatud üliõpilasi Loe edasi »

Värskendatud juhised koroonaviiruse jätkuva leviku tingimustes tegutsemiseks

Kirikuvalitsus on oma 2. veebruari istungil uuendanud juhiseid jumalateenistusliku elu ja kogudusetöö korraldamiseks COVID-19 viirusehaiguse jätkuva levikuohu tingimustes, millest tuleb meil kirikus oma tegevuses juhinduda. Loe edasi »

Tänavu on kirikus valimiste aasta

Valimised algavad jaanuarikuus kogudustes ja lõpevad kiriku parlamendi ehk kirikukogu istungjärgul novembris. Loe edasi »

EELK Konsistoorium saatis kogudustele uued korraldused viiruse leviku tõkestamiseks

EELK Konsistoorium andis välja uued korraldused, mis hakkasid kehtima alates 8. detsembrist 2020 ja asendavad senised samal eesmärgil EELK Konsistooriumi poolt väljastatud korraldused ja juhised. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma ettekanne “Olukorrast kirikus”

Peapiiskop Urmas Viilma ettekanne EELK XXX Kirikukogu 6. istungjärgul, 24. novembril 2020 toimunud e-Kirikukogul. Loe edasi »

Kirikuelu uudised leiad veebiväravast e-Kirik

Mis toimub kirikuelus? Vaata järgi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku veebiväravast e-Kirik, mille leiad aadressilt e-kirik.eelk.ee. Loe edasi »

Kirikufond alustab „Sajandi pakkumisega“

Teisipäeval, 14. aprillil alustab Kirikufond esimest avalikku annetuste kogumise kampaaniat „Sajandi pakkumine“, millega kogub raha neljale kirikule Loe edasi »