Piiskoppide läkitus suureks reedeks A.D. 2020

Kui me vaatame ristilöödule, mõistame, et ohver võib kinkida elu. Kui vaatame Kristuse ristile, saame ka ise jõudu, et üksteist hoida ja armastada, nii nagu tema on meid armastanud.  Loe edasi »

Võimalus pühade ajal perega koos olla loob võimaluse suuremaks mõistmiseks ja läheduseks

Tänase kirikuelu käsitleva veebisaates „Taevas tuleb appi!“ arutlesid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Joel Luhamets, assessor Marko Tiitus ja saatejuht, õpetaja Toomas Nigola Suure Nädala ja selle sündmuste tähenduse ja tähistamise üle eriolukorra tingimustes. Loe edasi »

Jumalateenistuste ülekanded suurel neljapäeval 2020

Suure neljapäeva palvuste ja jumalateenistuste veebiülekanded EELK kogudustest Loe edasi »

Piiskoppide läkitus suureks neljapäevaks A.D. 2020

Ei sa siis karda öö hirmu ega noolt, mis päeval lendab, ei katku, mis rändab pilkases pimedas, ega tõbe, mis laastab lõunaajal. (Psalm 91:5–6) Loe edasi »

EELK lauluraamatu komisjon kutsub üles tegema laulude ettepanekuid uude lauluraamatusse

EELK uude lauluraamatusse oodatakse nii laule (tekst + viis) kui ka vaimulikke luuletusi, mis sobiksid kirikulauluks. Loe edasi »

Kõik tühjad pühakojad kannavad rõõmusõnumit ülestõusnud Kristusest

Tänase kirikuelu käsitleva veebisaates „Taevas tuleb appi!“ arutlesid peapiiskop Urmas Viilma, peapiiskop emeeritus Andres Põder ja piiskop Tiit Salumäe selle üle, milliste mõtete ja tunnetega läheb kirik tänavu vastu kirikukalendri suurimatele pühadele. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma saatis laiali piiskoplikud juhised eelseisvateks pühadeks

Eestis riigipühade hulka arvatud ülestõusmispühad ja sellele eelnev suur reede on jõulude kõrval kristlaskonna joaks suurimad pühad, mida tähistatakse reeglina kirikusse tulles. Seoses koroonaviiruse haiguse COVID-19 levikuga tuleb eelseisvaid pühi tähistada kodus. Loe edasi »

EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu “Rõõm üle maa” peetakse tuleva aasta suvel

EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu "Rõõm üle maa" otsustati edasi lükata ja pidada tuleva aasta suvel. Loe edasi »

Mõningad võimalused saada interneti vahendusel osa vaimulikust sõnumist 22.03.2020

Vabariigis kehtiva eriolukorra raames jäävad lähemal ajal ära avalikud jumalateenistused Eestimaa kirikutes. Peapiiskop Urmas Viima on oma juhistes ristirahvale soovitanud kodus olles osa saada jumalateenistustest ja vaimulikest mõtisklustest interneti vahendusel. Loe edasi »

Hooldekodud ja haiglad saavad eriolukorras personaalse hingehoidja

EV Sotsiaalministeeriumi haiglate- ja hoolekande kaplanaat on seoses eriolukorraga kokku kutsunud hingehoidjate kriisirühma haiglate ja hooldekodude patsientide ja klientide ning personali toetamiseks. Telefoni kaudu nõustavad abivajajaid väljaõppinud hingehoidjad. Loe edasi »

Peapiiskop kuulutas välja palvepäevad

Peapiiskop Urmas Viilma saatis EELK vaimulikele otsuse, millega kuulutas välja palvepäevad seoses koroonaviiruse haiguse COVID-19 levikuga. Sellega seoses andis peapiiskop ka juhised kirikute avatuna hoidmise, kirikukellade helistamise, piiblilugemise ja palvetamise kohta. Loe edasi »

Mõningad võimalused saada interneti vahendusel osa vaimulikust sõnumist

Peapiiskop: Kuidas jääda eriolukorra ajal ustavaks oma usule ja pühitseda pühapäeva

Peapiiskop Urmas Viilma mõtisklus tema leheküljelt Facebooki keskkonnas Loe edasi »

EELK Konsistoorium andis korraldused seoses koroonaviiruse haigusega COVID-19

EELK Konsistoorium andis 13. märtsil kogudustele uuendatud korraldused seoses koroonaviiruse haigusega COVID-19. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma: lipukanga lehvimine on kui Eesti sõbralik silmapilgutus meile kõigile

Iseseisvuspäeva hommikul pika Hermanni jalamil lipu heiskamisel ja õnnistamisel peetud sõnavõtus võrdles EELK peapiiskop Urmas Viilma Eesti trikoloori siniste silmadega inimesega. Loe edasi »