Vägivallavaba pereelu

EELK Perekeskus vajab toetust, et tagada lastele turvaline kasvukeskkond!

EELK Perekeskuse projekt „Vägivallavaba pereelu“ keskendub vägivaldse inimese karistamise ning pelgalt ohvri kaitsmise asemel sellele, kuidas muuta nii ohvrid kui ka vägivaldselt käitunud inimesed sisemiselt tugevaks nii, et toimunu enam ei korduks. See tähendab, et programmis osaleb terve perekond, abi osutatakse võrdselt kõigile. Meie lähenemine olukorrale keskendub vägivalla ennetamisele ja tegeleme põhjustega. Tahame inimesi jõustada selliselt, et nad suudaksid olla suhetes toeks nii iseendale kui teistele ning elada tulevikus turvalist ning vägivallavaba elu. Selleks on aga väga oluline, et vägivaldselt käitunud inimesi ei häbimärgistataks, vaid nad saaksid abi.

Perekeskus plaanib vägivaldsete inimeste muutuse toeks kasutada Tartu Ülikooli rakendusuuringute keskuse RAKE poolt loodud programmi „Sisemine kindlus“. Grupiprogramm on kokku pandud erinevate rahvusvaheliste praktikate alusel ning võetud neist kõige paremad näited. Selleks, et hinnata programmi sobivust, monitoorib Perekeskus pidevalt tulemusi, küsib osalejatelt tagasisidet ning arvestab edasiste tegevuste elluviimisel nendega. Kõige paremini toimib metoodika juhul, kui inimene ise perekeskuse poole pöördub ja abi otsib. Siiani on huvilisi olnud.

Perekeskusega on antud projekti raames avaldanud soovi koostööd teha mitmed omavalitsused ning projektiga loodetakse käivitada kaks meeste gruppi Tartumaal ja kaks gruppi Harjumaal ning piloteerida ka naiste vägivalla katkestamise gruppi. Kogemus näitab, et sellise tõhusa sekkumisega on võimalik perede elusid muuta. EELK Perekeskus on avatud koostööle kõigi Eesti omavalitsuste jaoks, et arendada kvaliteetseid teenuseid üle Eesti ning aidata inimestel elada oma elu rahus vägivallavabalt. Projekti maksumuseks on 12 000 eurot, millest 4000 eurot on keskusel olemas.

Aastal 2016. koguti eraisikute annetustena 925 eurot, saadi 1252-eurone toetus Soome Misjoniseltsilt (FELM) ja ELY käest 1823 ehk kokku on olemas 4000 eurot 2017. aasta gruppide jaoks. Vajame aga veel 8 000 eurot ja selleks, et saaksime muuda Eesti laste pereelu turvaliseks – ulata, palun, oma abikäsi lastele!

2016. aasta teisel poole Tallinna meeste vägivalla grupi osalejatel oli kokku üle 20 last. Tagasiside järgi on nende laste pereelu muutunud turvaliseks tänu meeste grupile. Kui Jumal lubab ja projekt saab toetust, saame ka 2017. aastal laste elusid paremaks muuda!

Rohkem infot EELK Perekeskuse kohta:

www.perekeskus.eu

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• „Anneta“ lingi kaudu. Interneti-kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Vägivallavaba pereelu“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.