Vabatahtlik Liina läkitamine Sambiasse

Läkitame vabatahtliku Sambiasse aitama vähekindlustatud lapsi ja noori!

Märtsist kuni detsembrini 2017 töötab Sambias vähekindlustatud noortega vabatahtlik Liina Peeters, läkitatuna kristliku heategeva MTÜ Sambia Sõbrad annetajate toel.

Saaremaalt pärit, Tartus üle kümne aasta lastekasvataja ja kooliõpetajana töötanud 31-aastane Liina meenutab: „Juba 12 aastat tagasi unistasin Aafrikasse minemisest ja just laste aitamisest. 2016 aprillis läks unistus täide, sest koostöös Sambia Sõpradega sain veeta kolm elumuutvat kuud Sambias, tehes seda, mis nii pikalt südamel – abistada vaeslapsi ja lesknaisi.”

Nüüd, oma teisel lähetusel elab Liina Mufulira linnas Copperbelti regioonis koos meedikutest misjonäripere Chaneyga organisatsioonist All God’s Children Zambia (USA). Koos teenitakse ümberkaudseid külakogukondi: „Oleme siinsete inimeste jaoks olemas, armastame sõnade ja tegudega. Jumala abiga saan anda ehk pisut lootust neile, kellega mu teed ristuvad!”

MTÜ Sambia Sõbrad on Eesti annetajate, nii eraisikute kui ka organisatsioonide toel abistanud Sambia orbe jt vähekindlustatuid koostöös sealsete kristlastega alates 2014. aastast. Saadud kogemus on näidanud, et kohapeale on vaja saadikut Eestist, kes omaks meile harjumuspäratu kultuuriga maal toimuvast otsest ülevaadet. Abivajajaid on rohkesti ja toetamise viljakuseks on vaja palju tarkust Jumalalt, kuidas kõikidel eri juhtudel talitada.

MTÜ juhatuse liige, EELK Puhja koguduse õpetaja Tiit Kuusemaa selgitab: „Sambias ei ole meile harjumuspärast riiklikku sotsiaalhoolekande süsteemi. Kui Eestis on vaeslapsi üsna vähe ja nad on reeglina turvaliselt hoolitsetud, siis Sambias on orbe väga palju ja enamasti kannatamas tühja kõhtu. Nende väljavaade haridust saada ilma välise eestkosteta on minimaalne. Meie Liina läheb just nende juurde ja teeb seal sisuliselt misjonäri tööd: Jumala Sõna jagamine, hingehoid, nõustamine, eestpalve jne.”

Vabatahtlik Liina vajab eluks ja tööks Sambias orienteerivalt 400 € kuus. Oodatud on annetused nii eraisikuilt kui ka organisatsioonidelt. Abi on igast üksikustki summast, aga kõige paremini aitab Liinal tööd planeerida makse püsikorraldus.

Liina läkitab Sambiast sõnumeid Facebooki @sambiasobrad kaudu. Lähetuselt naastes on ta valmis tutvustama sealset elu ja tööd meie kogudustes, koolides jm. MTÜ Sambia Sõbrad kaudu on kolme aasta jooksul sealseid vähekindlustatuid aidanud üle 15 EELK koguduse ning kahel korral on Tartus toimunud kõigile huvilistele suunatud Aafrika misjonialane koolitus.

Rohkem infot MTÜ Sambia Sõbrad kohta internetis ning Facebookis.

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• „Anneta“ lingi kaudu. Interneti-kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Sambia sõbrad“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.