Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Raamat “Väikesed imed” tutvustab luterlike koolide tegemisi

“Väikesed imed. Luterlikud koolid Eestis” on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku tegevusi tutvustava sarja teine raamat. Fookuses on Kaarli Kool, Tallinna Toomkool, Tartu Luterlik Peetri kool ja Põlva Jakobi Kool.

2019. aasta on olnud Eesti luterlikele koolidele eriline: Tallinna Toomkool tähistab tänavu oma 700. aastapäeva ning Põlvas avati Tartu Luterliku Peetri Kooli väikevennana Põlva Jakobi Kool.

Eesti kristlikud erakoolid täidavad Eesti haridusmaastikul olulist rolli. Teistele koolidele on nad eeskujuks väärtuspõhise ja kultuuritraditsioonidel põhineva hariduse andjana, samuti peetakse neis koolides oluliseks tihedat koostööd peredega ja laste individuaalsete vajaduste arvestamist õppetöö korraldamisel. Selle eest jagasid Eesti haridusjuhid kristlikele koolidele tunnustust ka tänavu veebruaris Eesti Teaduste Akadeemia saalis toimunud esinduslikul hariduskonverentsil.

Raamatus antakse intervjuude ja rohke pildimaterjali abil ülevaade Eesti luterlikest haridusasutustest, koolijuhid räägivad koolide loomisest ja praegustest arengusuundadest. Saatesõnad on raamatule kirjutanud Eesti Vabariigi haridusminister Mailis Reps ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma. Raamatu koostaja on ajakirjanik ja mitmete kirikut ning vaimulikke tutvustavate raamatute autor Margit Arndt-Kalju, kujundaja Tarvo Tangsoo, fotod on teinud Urmas Roos ja Meeli Küttim. Raamatu väljaandja on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja selle valmimist on toetanud Põhjakirik (Evangelisch-Luterische Kirche in Norddeutchland).

Möödunud aastal ilmus Eesti Diakoonia eestvõttel esimene EELK tegemisi tutvustav raamat “Südamepuhtuse majad”, mis südamlike portreedena tutvustas kiriku juures tegutsevaid intellektuaalsete erivajadustega noori ja nende abistajaid.

Raamatut “Väikesed imed” esitleti peapiiskop Urmas Viilma ja proua Egle Viilma tänasel advendivastuvõtul konsistooriumis.

Prindi