Ehitame koos Saku kiriku!

Aprillis 2019 alustati Saku kiriku ehitust. Selleks, et saada hoone võimalikult kiiresti valmis, kutsume Sindki toetama!

MIKS PEAKS SAKKU KIRIKU EHITAMA?
* Saku on suur ja kiiresti kasvav vald (praegu u.10 500  inimest).
* 2013. aastal sündis iseseisev EELK Saku Toomase kogudus, mille töö ja tegemised puudutavad sadu inimesi aastas.
* Praegune kogudusemaja (Saku palvemaja) on alla keskmises seisus ja koguduse jaoks vana ja väike. Praktiliselt on seal raske viia läbi nt matuseid, laulatusi, ja ligipääs ratastooliga on keeruline ja ebaväärikas.
* Krunt kiriku ehitamiseks on eraldatud, ehitusluba olemas ja ehitus juba käib Pähklimäel, Sakus (aadressil Küütsu 2).
* Välja töötatud Saku kiriku projektil on nii praktiline kui ka sakraalne lahendus, mis teeb Sakust väärtuslikuma elukoha.
* Kirik saab olema ehitatud suurepärase akustikaga. Selliseid kontserdi pidamiskohti Sakus praegu ei ole.
* Lõunapoolne kirikukatuse külg on ehitatud päikesepaneeliga, mis näeb välja nagu tavaline katus, kuid on keskkonnasõbralik ja elektrikulude suhtes kokkuhoidev lahendus. See saab olema Eesti esimene päikeseenergiat kasutav kirik!

FAKTE SAKU KIRIKU KOHTA

• Neto pind:Peahoone (2,5 korrust) 643 m2, kõrvalhoone (ühekordne) 143 m2.
  • Istekohti:U . 100 kirikusaalis, lisaks ka mõned kohad rõdul. Kui kogudusesaali uksed avada, võib ruumi mahutada u. 200 inimest.
  • Hind:1,1 mill. eurot.  Hind sõltub ka sellest, kui kiiresti saame ehituse valmis. Projektis on ka kõrvalhoone, aga seda on plaanis ehitada hiljem, kui leiame selleks vahendeid.
  • Arhitektid:Juhan Põld ja Kristiina Renter.
  • Ruumide kasutamine:Jumalateenistused, diakooniatöö, pulmad, matused, laste- ja noortetöö, koguduse kantselei, kontserdid, ruumide välja rentimine (peielauad, lastehoid, sünnipäevad, konverentsid jne). Kõrvalhoones on korter.

Saku kiriku ehitamist toetavad: Eestist: EELK Konsistoorium, EELK Saku Toomase kogudus, Hageri Lambertuse kogudus jpt (kogudused ja üksikannetajad). Soomest: Lohja ja Liperi sõpruskogudused ja Kristlike Ärimeeste Liit. Saksamaalt: Martin Luther-Bund, Kirchenkreis Rendsburg Eckernförde, Sieseby sõpruskogudus, Deutsches Nationalkomitee des LWF ja Gustav-Adolf-Werk. Norrast: Norra Misjoniselts jpt. Rohkem infot raha kogumise kampaania kohta: saku.eelk.ee/kirik/soovid-aidata/

ON SUL KÜSIMUSI?
VÕTA JULGELT ÜHENDUST!

Sihtasutuse nõukogu esimees: Praost Jüri Vallsalu,  juri.vallsalu@eelk.ee,
tel. 5645 3660.
Sihtasutuse juhatuse esimees: Juhan Talpsepp, juhan.talpsepp@gmail.com,
tel. 5031 298.
Sihtasutuse projektijuht:
Ardon Kaerma, ardon.kaerma@gmail.com,
tel. 53460035.
EELK Saku Toomase koguduse õpetaja (sihtasutuse liige): Magne Mölster, magne.molster@eelk.ee,
tel. 5919 7802.

Vaadake ka: saku.eelk.ee

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• „Anneta“ lingi kaudu. Interneti-kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Saku kirik“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.

Sakukirik-1024x668