2. OSA
SõNA JA SAKRAMENT: KIRIKU LITURGIA
1. PEATÜKK
Üldsätted
§ 7. Kiriku liturgia
(1) Püha Kolmainsuse teenimine ja austamine on kiriku liturgilise tegevuse keskpunkt. Liturgias ülistab maa peal võitlev ja rändav kirik Jumalat ning ühineb võidutseva kiriku taevase jumalateenistusega. Liturgias viibib kiriku Issand ja pea tõotust mööda oma rahva keskel ja teenib teda oma andidega.
(2) Kirik on kutsutud ja läkitatud teenima inimesi sõna, palve ja armuvahendite kaudu. Kiriku liturgias on erilisel kohal rõõmusõnumi kuulutamine ja Issanda söömaaja pühitsemine. Kirik manitseb ja õhutab liikmeid sagedasti sõnast ja sakramendist osa saama ning kristlastele kui kuninglikule preesterkonnale kohast usu- ja palveelu elama.
§ 8. Mõistete kasutamine
Kirikuseadustiku käesolevas osas kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
1) Jumalateenistus on missa ehk jumalateenistus armulauaga, sõnajumalateenistus, palvus või muu jumalateenistuslik toiming, mis on ette nähtud käsiraamatus või kasutamiseks lubatud korras.
2) Korraline jumalateenistus on pühapäeval, kirikupühal ja palvepäeval peetav missa või sõnajumalateenistus.
3) Kiriklik talitus hõlmab sakramente, õnnistamis-, eestpalve- ja pühitsemistalitusi ning vaimuliku ja töötegija ametisse seadmist, mis on loetletud käesolevas kirikuseadustiku osas, käsiraamatus ja kasutamiseks lubatud korras.
4) Kui ei ole eristatud peapiiskopi ja piiskopi ametikohast tulenevaid õigusi ja kohustusi, tähendab mõiste "piiskop" EELK vaimulikku, kes on ordineeritud piiskopiks.