4. OSA
VAIMULIK AMET
3. PEATÜKK
Vaimulike ametinõuded ja ordineerimine
§ 56. Üldisi nõudeid
(1) Vaimuliku ameti kandidaat peab olema jumalakartlik kirikuliige, kes oma isikuomaduste ning füüsiliste ja tervislike eelduste poolest on võimeline seda ametit pidama.
(2) Preestriks võib ordineerida isiku, kelle konfirmatsioonist on möödunud vähemalt viis aastat. Diakoniks võib ordineerida isiku, kelle konfirmatsioonist on möödunud vähemalt kolm aastat.
§ 57. Haridusnõuded
(1) Preestriks võib ordineerida teoloogiamagistri kraadiga isiku, kes on sooritanud eksamid pro venia concionandi ja pro ministerio ning keda peapiiskop on tunnistanud kõlblikuks preestriametit pidama.
(2) Diakoniks võib ordineerida teoloogiabakalaureuse kraadiga isiku, kes on sooritanud nõutavad eksamid ja keda peapiiskop on tunnistanud selle ameti vääriliseks.
(3) Preestri- või diakoniameti taotlejale esitatavad haridus- ja kutsenõuded ning eksamineerimise korra kinnitab kehtestab piiskoplik nõukogu.
(4) Piiskoppide kogu nõusolekul võib preestriks või diakoniks ordineerida isiku, kes ei vasta kirikuseadustiku paragrahvides 56, 57 ja 58 esitatud nõuetele.
§ 58. Vanusepiirangud
(1) Diakoniks võib ordineerida vähemalt 21-aastase isiku.
(2) Preestriks võib ordineerida vähemalt 24-aastase isiku.
(3) Vaimulik võib ametit pidada riikliku vanaduspensioni ea saabumiseni, kui tema ametiaega ei ole ettenähtud korras pikendatud.
§ 59. Ametistaaž
(1) Piiskopiks võib ordineerida isiku, kes on teeninud EELK preestrina vähemalt viisteist aastat.
(2) Praostiks võib valida isiku, kes on teeninud EELK preestrina vähemalt seitse aastat. Abipraostiks võib valida isiku, kes on teeninud EELK preestrina vähemalt viis aastat.
§ 60. Vaimulike ordineerimine
(1) Otsuse preestri- või diakoniameti kandidaadi ordineerimise kohta teeb peapiiskop.
(2) Vaimulikke ordineerib peapiiskop ja peapiiskopi korraldusel piiskop.