Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Üleskutse väärtustada elu ja võtta eestpalvesse enneagsetena sündinud lapsed ning nende pered

„Sest sina valmistasid mu neerud ja kudusid mind mu ema ihus. Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud“ – Ps 139:13-14

17. novembril tähistatakse üle maailma enam kui kuuekümnes riigis enneaegselt sündinud laste päeva. Kuuendat aastat järjest tähistatakse seda päeva erinevate tegevuste ja üritustega ka Eestis.

Üheks nähtavaks toetuse avaldamise viisiks on sel päeval sirelililla värvuse kasutamine. Nõnda suunatakse videviku saabudes lilla valgus ka mitmekümne hoone fassaadidele Eestis.

Kirik, väärtustades ja hinnates elu, seisab enneaegsete laste ja nende perede lähedal! Seepärast palun kõigil vaimulikel palvetada eeloleval pühapäeval, 18. novembril 2018 peetavatel jumalateenistustel enneaegselt sündinud laste elu ja hea tervise eest. Et nad võiksid elada oma elu täisväärtuslikult ja õnnelikena. Palun eestpalvesse võtta ka kõik pered, kuhu on sündinud enneaegsed lapsed ning vajatakse tuge, abi ja lohutust. Need perekonnad vajavad eriliselt kinnitust Jumala headest kavatsustest ja sõnumit Jeesuse armastusest ka kõige väetimate vastu.
Olgu taevane Isa lohutajaks ka vanematele ja vanavanematele, õdedel ja vendadele, kes on pidanud seisma silmitsi purunenud ootustega, mis on asendunud leina ja kibedusega hinges. Lohutagu elu Issand leinajaid kaotusvalus ning võtku vastu oma valgusesse kõik varalahkunud hinged.

Kutsun kõikides kogudustes üles väärtustama elu ja toetama enneaegsetele lastele pühendatud päeva tähistamist!

+Urmas Viilma
Peapiiskop

Loe lisaks:

Prindi