Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Ukraina luterliku kiriku delegatsioon käis EELKga tutvumas

Ukraina luterliku kiriku delegatsioon Konsistooriumis. Fotol vasakult esimene Aleksander Gross ning keskel Pavlo Schwarz.

Pühapäevast, 12. maist kuni teisipäeva, 14. maini külastas konsistooriumi Saksa juurtega Ukraina Evangeelse Luterliku Kiriku delegatsioon.

Piiskoplik visitaator Pavlo Schwarz ja õp Aleksander Gross soovisid tutvuda peapiiskop Urmas Viilma kui Luterliku Maailmaliidu asepresidendiga, et anda ülevaade Ukraina luteri kirikus toimuvast, rõõmudest ja muredest. Lisaks oli visiidi eesmärk tundma õppida Eesti luterliku kiriku struktuuri ja töökorraldust, et kasutada meie kiriku kogemust Ukraina kiriku reformimisel. Külalisi huvitas, kuidas on Eestis korraldatud vaimulike ja kiriku töötegijate täiendkoolitus, millised on riigi ja kiriku suhted ja oikumeeniline koostöö teiste kirikutega. Samuti tunti huvi, kuidas on lahendatud õiguslikud ja kinnisvaraküsimused koguduste ja kirikuvalitsuse vahel. Õpetaja Arho Tuhkru tutvustas Tallinna toomkirikut ja õpetaja Eha Kraft Tallinna Püha Vaimu kirikut.

Kohtumisel osalesid EELK esindajatena peapiiskop Urmas Viilma, assessor Kadri Põder, õpetaja Anne Burghardt, õpetaja Arho Tuhkru ja tõlgina õpetaja Eha Kraft.

Prindi