Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Trükiste esitlused Usuteaduse Instituudis

Rahvusvahelises koostöös on valminud Usuteadusliku Ajakirja erinumber Vom Punjab über das Zweistromland und den Jordan bis an den Tiber – Zu ausgesuchten altertumswissenschaftlichen Fragestellungen (Punjabist Tiberini Mesopotaamia ja Jordani kaudu – muinasteaduslikke probleemipüstitusi) (1/2018 (72)), mis on pühendatud vanaaja religioonidele.

Erinumber sisaldab Tartu Ülikooli usuteaduskonna, orientalistikakeskuse ning Humanitaarteaduste ja kunstide instituudi, EELK Usuteaduse Instituudi, Berliini Humboldti ülikooli ning Potsdami ülikooli õppejõudude ja teadurite inglise- ja sakseelseid uurimusi. Erinumbri on koostanud Potsdami ülikooli nooremteadur Daniel Mielke ja Usuteaduse Instituudi piibliteaduste erakorraline professor,õpetaja dr Jaan Lahe.

Valminud on ka õpetaja Jaan Lahe jutlustekogu Uks Teise Maailma, mis koondab endasse aastatest 1999-2017 pärinevaid jutlusi.

Jutlused on peetud Paldiski, Keila, Kose, Jüri, Nissi, Hageri, Tallinna Pühavaimu ja Viimsi Jaakobi kirikutes ning Mustamamäe Maarja Magdaleena koguduses, kus Jaan Lahe teenib abiõpetajana.

Prindi