Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Tartus avatakse omanäoline kirikukeskus Pastoraat

Esmaspäeval, 2. detsembril kell 14.30 õnnistab EELK peapiiskop Urmas Viilma Tartus kristlike organisatsioonide keskuse Pastoraat.

Veel arendusjärgus olevas Riia elamukvartalis paikneva 450-ruutmeetrise Pastoraadi keskseks organisatsiooniks on EELK Usuteaduse Instituudi Tartu Teoloogia Akadeemia. Samas keskuses hakkavad tegutsema ka Pereraadio Tartu stuudio, hingehoiukeskus ja veel mitmed kristlikud organisatsioonid ning algatused. Ettevõtmise eestvedaja ja ruumide omanik on MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia.

Keskuse rajamise eestvedaja Siimon Haameri sõnul sai keskuse rajamine alguse 2018. aasta aprilli lõpus, mil alustati 100 euroga rahastuskampaaniat esmase eesmärgiga koguda kuue nädalaga annetustest sissemaksuks vajalikud 100 000 eurot. “Seatud eesmärk sai selle lühikese ajaga täidetud ning pärast niisugust imet ei olnud enam võimalik tagasi pöörduda, sest Jumal ise asus hoonet ehitama,” kinnitab Haamer. “16 kuuga oli annetatud 370 000 eurot ning tänu sellele oli võimalik viieks aastaks laenu võtta, et kogu 1,6 miljonit eurot maksev projekt lõpuni viia, kuid samas annetuste kogumist jätkata,“ lisas ta.

Miks just Pastoraat? Läbi sajandite on pastoraat olnud esmaselt kirikuõpetaja eluase, kuid samas ka kohaliku kogukonna vaimu- ja kultuurielu keskus. Siimon Haameri sõnul on inimesed pastoraadist saanud abi oma hingehädadele ning õppinud tundma Kristuse õpetust järgivat eluviisi. Samuti on see olnud misjonitöö tugipunkt ja uute vaimulike kasvulava. Neid funktsioone hakkab omal moel täitma ka Tartusse rajatav Pastoraat.

Miks on sellist keskust vaja? “Üks oluline põhjus selle keskuse olemasoluks on paiknemine Tartus, et luua suures Põhja-Eesti poole liikumise tuhinas midagi uut ja omanäolist ka Lõuna-Eestisse andmaks põhjust siia tulemiseks,” vastas Haamer, märkides, et selline keskus võib samas olla heaks paigaks ka neile inimestele, kes on oma usuliste otsingute teel. “Selle keskusega tahame avada kiriku tegevusvälja, tuues kokku erinevad tegevused ja organisatsioonid, kuid samas pakkudes paindlikku ja tänapäevast õppe- ja koolituskeskkonda.”

Pastoraat asub Tartus Riia 22A esimesel korrusel 450 ruutmeetril. Sisekujunduse on teinud Pille Lausmäe arhitektuuribüroo, kelle sisekujundusliku nägemuse keskmes on kabel.

Täpsem info:

Siimon Haamer
515 9127
siimon.haamer@teoloogia.ee
www.tartupastoraat.ee

Prindi