Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Tartu Maarja kiriku I taastamise etapp edeneb jõudsalt

Foto: Are Tralla

2019. aasta jaanuari alguses alanud Maarja kiriku taastamise I etapp on jõudnud teise poolde. Tööd loodetakse lõpetada juba aprillis.

Tartu Maarja kirikus algasid I etapi ehitustööd käesoleva aasta jaanuari alguses. Hanke võitnud  Eviko on teinud ära suure osa töödest. Lammutatud on põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehtud väljakaeved, valatud taldmikud, ehitatud betoonplokkidest siseseinad  ja ajutine käigutee peauksest. Ära on valatud ka osa vahelagesid. Jäänud on veel vaid suur vahelagi, mis on ühtlasi ka kirikusaali põrandaks, trepid ja piirded kirikusaalile.

Eviko nõukogu esimees Rein Murumägi märgib, et sisetingimustes, katus peal, seinad ümber on võimalik töid teha sõltumata ilmast hoogsa tempoga.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutusele omanikujärelvalvet teostav Riivo Klaas lisab: “AS Evikoga on meil sujuv ja hea koostöö. Tööd on tehtud vastavalt projektile ja nõuetele. Ehitus on kenasti graafikus.“

Igaühel on võimalus olla kirikuehitaja

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub sihtotstarbelisi annetusi kiriku taastamiseks. Nimelise annetuse saab teha sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201. Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

 

Lisainfo ja kontakt:

Silvia Leiaru
Tartu Maarja Kiriku SA juhataja
+372 5665 0956, silvia.leiaru@eelk.ee
tartumaarja.eelk.ee

Prindi