Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Täna toimub Vabariigi Valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vahelise koostöö arendamiseks moodustatud valitsuskomisjoni koosolek

Vabariigi Valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vahelise koostöö arendamiseks moodustatud valitsuskomisjon koguneb täna korralisele koosolekule.

Ühiskomisjoni sotsiaalalakomisjon on teinud ettepaneku võtta valitsuskomisjoni päevakorda ka Narva Aleksandri Suurkiriku ostmise küsimus. EELK sotsiaaltöö juht Avo Üprus rõhutas: “Narva küsimus on riiklikult oluline küsimus, mille pikaajaline lahendamatus ei mõju hästi ei riigi ega kiriku mainele. Arvestades EELK Peapiiskopi selgelt väljendatud seisukohta, et kirik katab ostusummast 50% on alust oodata ka riigi esindajate otsustavust.”

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse, kes on sotsiaalalakomisjoni kaasesimees, rõhutas et vähemalt sama tähtis on selle teema lahendamisel mõtelda sisulistele tegevustele. “Narva elanikele on tähtis tajuda, et saadakse aru nende vajadustest ning aidatakse leida lahendusi regiooni sotsiaalsetele probleemidele,” lisas Üprus.

Kadri Kesküla
Sotsiaalalakomisjoni koosoleku protokollija
AÜ 50 20 857

Prindi