Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

„Tallinna Toomkool 700“ margiploki esitlus Tallinna Raekojas

Käesoleval aastal möödub 700 aastat Eesti ja kogu Läänemere regiooni ühe vanima tegutseva kooli, Tallinna Toomkooli, esmamainimisest. Seoses kooli juubeliga annab AS Eesti Post välja margiploki koos esimese päeva ümbrikuga. “Tallinna Toomkool 700” margiploki esitlus toimub esmaspäeval, 11. veebruaril kell 12.00 Tallinna Raekojas. Kohapeal on võimalik endale soetada ka margiplokk koos värskelt esimese päeva templi saanud ümbrikuga.

„Eelmine ja tänavune aasta on olnud juubelirikkad, sest koos Eesti Vabariigiga saab saja-aastaseks palju väärikaid organisatsioone ja ettevõtteid ning mitmedki neist on väärindatud selleteemalise margiga. Toomkooli 700.juubel on selles reas eriti särav, nagu on seda ka kooli panus Eesti aja- ja kultuuriloos,“ ütles Eesti Post/Omniva juhatuse liige, postiäri valdkonna juht Mari Allese. „Usume, et väärikas postmark aitab seda veelgi rõhutada.“

Margiplokil on kujutatud Tallinna Toomkooliga tihedalt seotud ajaloolisi isikuid ja sümbolesemeid. Näiteks on portreteeritud kooli vilistlasi: admiral ja meresõitja Adam Johann Krusenstern, maailmakuulus loodus- ja arstiteadlane Karl Ernst von Baer, aga ka kaasaegse eesti keele õigekirja looja, kirikuõpetaja Eduard Ahrens ja rahvusvaheliselt tuntud majandusteadlane Ragnar Nurkse. Ümbrikule kantud ajajoone tähtsündmuste kaudu saab linnulennult ülevaate Tallinna Toomkooli 700- aastasest väärikast ajaloost. Margiploki ja esimese päeva ümbriku on kujundanud kunstnik Riho Luuse.

Eesti vanim kool Tallinna Toomkool tegutses ilmselt juba alates XIII sajandi keskpaigast. Esimesed kirjalikud allikad Tallinna Toomkoolist pärinevad 3. jaanuarist 1319, mil Taani kuningas Erik VI Menved lubas toomkapiitlile koolipidamise ainuõiguse Tallinnas. II maailmasõja hakul suletud kool taasavati 2011. aastal. Täna õpib Tallinna Toomkoolis 212 õpilast, mis on rohkem kui kunagi varem kooli ajaloos.

Kooli juubeliaastat tähistatakse erinevate sündmustega kogu 2019. aasta vältel.

Infot Tallinna Toomkooli ajaloo kohta: http://tallinnatoomkool.ee/ajalugu

 

Lisainfo:
Egle Viilma
Tallinna Toomkooli direktor
tallinna.toomkool@eelk.ee

Meediakontaktid:

Kaja Sepp
Eesti Post/Omniva kommunikatsioonjuht
kaja.sepp@omniva.ee

Regina Hansen
EELK Konsistooriumi avalike suhete spetsialist
tel 51912995
regina.hansen@eelk.ee

Prindi