Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Tallinna praostkonna Aasta Teoks on Tallinna Katedraali ansambel

Katedraali ansambel

Praostkonna aasta tegu laureaat on Toomkoguduse Katedraali ansambel. Vasakult Tommi Nikki ja Raul Arras ansamblist auhinda vastu võtmas.
Foto: Tiiu Pikkur

Täna pidas oma koosoleku Tallinna praostkonna sinod. Ära kuulati praostkonna praosti ja muusikatöösekretäri kokkuvõtted 2015. aasta aruannetest, kinnitati eelarve täitmise aruanne ja võeti vastu käesoleva aasta tegevusteks vajalik eelarve. Lisaks sellele kuulutati esmakordselt välja Aasta Teo tiitli pälvija. Laekunud 6 esildise hulgast valis praostkonna nõukogu välja Tallinna Katedraali ansambli. Lisaks Aasta Teo tiitlile sai ansambel kingituseks ka Eesti tuntud klaasikunstnik Ivo Lille kauni teose.

Päeva teises pooles kuulati Matthias Burghardti värvikat ettekannet luterluse ajaloost ja tänasest päevast, vesteldi kuuldu üle gruppides ning päev lõppes paneeldiskussiooniga samal teemal.

Praost Jaan Tammsalu sõnul oli 2015. aasta Tallinna praostkonnale elav ja ilus. “Rõõmu teeb see, kui hästi käivad koos praostkonna vaimulikud ja muusikud. Õhkkond Tallinna praostkonnas on hea,” võttis praost olukorra kokku.

Prindi