Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Suri õpetaja emeeritus Helmut Mõtsnik

Issand hoiab su minemist
ja su tulemist nüüd ja igavesti

                            Psalm 121:8

Pühapäeva, 11. augusti varahommikul kutsus Issand oma rahusse õpetaja emeeritus Helmut Mõtsniku.

Helmut Mõtsnik sündis Saarde kihelkonnas Pati vallas. Õppis vaheaegadega aastatel 1946–1958 Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas ja 1948–1994 EELK Usuteaduse Instituudis.

Ta on töötanud Raudna kooli õpetaja aastatel 1954–1961 ning Holstre kooli õpetaja ja direktorina aastatel 1961–1990.

Helmut Mõtsnik ordineeriti diakonõpetajaks 6. juunil 1990 ja teenis seejärel Suure-Jaani ja Kõpu kogudusi kuni emerituuri siirdumiseni 1. oktoobril 1997.

Kõrgest vanusest hoolimata tagasid sportlikud eluviisid Helmutile hea tervise, mis võimaldas tal panna oma vaimulikurüü selga alati selleks, et asendada mõnda ametikaaslast või osaleda mõnel üldkiriklikul kohtumisel, konverentsil või koolitusel. Ja seda kuni viimaste aegadeni veel üle 20 aasta pärast penisonile jäämist.

Hinge- ja kooliharidust pidas ta võrdselt oluliseks ning lootis, et ühel päeval võiks ka Eestimaal kõik õpilased saada juba koolis usuküsimustes samavõrra harituks kui mujal Euroopas. Helmut on selle kohta kirjutanud: “Kool ja kirik on kokku kuuluvad institutsioonid läbi ajaloo ja jäävad selleks, sest Kristus soovib kõik rahvad ristida ja õpetada pidama, mida ta on meil käskinud (Mt 28,19–20). Selleks läheb püsivalt vaja kirikut ja koolimaja. Ei või ju lapsed ja noored jääda ilma usulise hariduseta kristliku tausta ning juurtega Euroopa Liidus, kus usulise hariduse omandamine kuulub iga lapse põhiõiguste hulka ÜRO lapse õiguste konventsiooni kohaselt, mis võeti vastu 20. novembril 1989 (Convention on the Rights of the child) ja millega Eesti Vabariik ühines 26. septembril 1991.”

Pika ustava teenistuse eest on Helmut Mõtsnik vastu võtnud 2010. aastal EELK Teeneteristi III järgu.

Helmut Mõtsnikku jäävad mälestama abikaasa, kaks poega ja lapselapsed.

Matusetalitus toimub laupäeval, 17. augustil kell 12 Viljandi Jaani kirikus.

Prindi