Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Saku kiriku ehitamine algab veel sel aastal

Lähiajal algab Sakus Pähklimäel aadressil Küütsu tn 2 uue kiriku ehitustöö. Lisaks võimalusele kiriklikke talitusi läbi viia annab uus sakraalhoone Saku elanikele suurepärase akustikaga kontserdipaiga, mida ümbruskonnas praegu ei ole.

Uue Saku kiriku arhitektid on Juhan Põld ja Regina Prenter.  Kiriku eskiislahenduse kohaselt on 643 m2 suuruses kiriku peahoones 2,5 korrust. Kirikusaalis on 105 istekohta, koos söögisaaliga mahutab ruum kuni 200 inimest. Peahoone juurde on kavandatud 143 m2 suurune  ühekorruseline lisahoone, milles on ka väike korter.

Saku kirikut hakkab kasutama EELK Saku Toomase kogudus; kiriku omanikuks jääb sihtasutus Saku Kiriku Ehitus, kus on esindajad Saku ja Hageri kogudustest, Saku vallast ja kirikuvalitsusest.

Saku kirikuhoone esialgeks maksumuseks kavandati 950 000 eurot; lõplikku maksumust mõjutavad ehitusprotsessi pikkus ja muutuvad ehitushinnad. Kiriku ehitamist on toetanud EELK Konsistoorium ja annetustena on seni ehitamiseks kogutud 190 000 eurot. Raha on tulnud kogudustelt, kirikuliikmetelt Sakus ja Hageris ning teistelt kohalikelt inimestelt. Lisaks on tulnud oluline toetus Soomest, Norrast ja Saksamaalt. EELK Konsistoorium plaanib kiriku ehitamist ka täiendavalt toetada.

Enam kui 10 000 elanikuga Saku alevikus ja vallas puudub seni oma sakraalhoone. Kirikukutöö ning koguduse liikmete arv on samas aastatega üha kasvanud. 2013. aastal sündinud EELK Saku Toomase kogudus oma praegusesse kogudussemajja, Eesti Evangeelsele Vennastekogudusele kuuluvasse hoonesse, enam ei mahu.

Saku kiriku eskiislahendus on leitav: https://nc.eelk.ee/index.php/s/ZyykXnayiTcc7E7
Kiriku toetamise võimaluste kohta saab infot: http://saku.eelk.ee/kirik/soovid-aidata/

Lisateave:
SA Saku Kiriku Ehituse projektijuht Ardon Kaerma
ardon.kaerma@gmail.com, 5346 0035

Prindi