Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Saku kirik saab nurgakivi

Teisipäeval, 18. juunil kell 15 toimub EELK Saku kiriku ehitusel Pähklimäel (Küütsu 2, Saku) pidulik nurgakivi panemise tseremoonia. Enam kui 10000 elanikuga Saku aleviku ja valla elanikud saavad endale sakraalhoone, mis on ühtlasi ka suurepärase akustikaga kontserdipaik. Hoone nurgakivi paigaldab peapiiskop Urmas Viilma.

Kiriku 643 m2 suuruses peahoones on eskiislahenduse kohaselt 2,5 korrust. Katuse lõunaküljele paigaldatakse päikesepaneelid, et muuta hoone energiasäästlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks. Saalis on 105 istekohta, koos söögisaaliga mahutab ruum kuni 200 inimest. Peahoone juurde on kavandatud 143 m2 suurune ühekorruseline lisahoone, milles on ka väike korter. Uue Saku kiriku arhitektid on Juhan Põld ja Kristiina Renter.

EELK Saku kiriku hoonet hakkab kasutama 2013. aastal asutatud EELK Saku Toomase kogudus. Kiriku omanik on sihtasutus Saku Kiriku Ehitus, kus on esindajad Saku ja Hageri kogudustest, Saku vallast ja kirikuvalitsusest.

Saku kiriku peahoone maksumuseks kujuneb enam kui miljon eurot, sellest on praeguseks olemas ligikaudu 530 000 eurot. Ehitamist on toetanud EELK Konsistoorium, samuti on raha saadud annetustena kogudustelt, kirikuliikmetelt Sakus ja Hageris ning teistelt kohalikelt inimestelt. Lisaks on tulnud oluline toetus Soomest, Norrast ja Saksamaalt.

Saku koguduse tegemiste ja kiriku toetamise võimaluste kohta saab infot koguduse kodulehelt http://saku.eelk.ee ja koguduse Facebooki lehelt.

Saku kiriku eskiislahendus on leitav: https://nc.eelk.ee/index.php/s/ZyykXnayiTcc7E7

Lisateave:

Jüri Vallsalu
SA Saku Kiriku Ehitus nõukogu esimees
tel 5645 3660
e-post juri.vallsalu@eelk.ee

Magne Mölster
EELK Saku Toomase koguduse õpetaja
tel 5919 7802
e-post magne.molster@eelk.ee

Prindi