Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Saadaval on lisapiletid 31. oktoobril Malmös toimuvale reformatsiooni aastapäeva meenutamisele

lund-2016-malmo-arenaUsupuhastuspühal, 31. oktoobril meenutatakse reformatsiooni aastapäeva Rootsimaal Lundis ja Malmös toimuvate Luterliku Maailmaliidu ja Roomakatoliku Kiriku ühisüritustega. Nüüd on saadaval uus kogus 10-euroseid pileteid, mille müügist laekuva tuluga toetatakse sõjast laastatud Süüriat.

Malmö Arenal toimuval tseremoonial allkirjastatakse muuhulgas koostöölepe üle maailma enam kui 2.3 miljonit pagulast toetava Luterliku Maailmaliidu ning 164 riigis tegutseva katoliikliku humanitaarabiorganisatsiooni Caritas Internationalis vahel.

Sündmuse peakõnelejad on Aleppo kaldea piiskop Antoine Audo, kes on ka Caritas Syria president, samuti Rio olümpiamängudel võistelnud Lõuna-Sudaanist pagulasena lahkunud Rose Nathike Lokonyen. Näha ja kuulda saab ka ooperilauljat Malena Ernmani, Põhjamaade juhtivat tsirkusetruppi Circus Cirkör, elektroonilise muusika vallas tuntud artisti Avicii’t, lauljat Sandro Cavazzat ning veel paljusid teisi kollektiive ja sooloartiste.

Päeva kulminatsiooniks on Rooma paavst Franciscuse ning Luterliku Maailmaliidu president piiskop dr Munib A. Younan’i ning peasekretär pastor dr Martin Junge poolt läbiviidav liturgiline palvus Lundi katedraalis.

Ürituse korraldavad ühiselt Rootsi Kirik ning Roomakatoliku Kiriku Stockholmi piiskopkond. Sündmustega juhitakse tähelepanu viimase 50 aasta jooksul edenenud oikumeenilisele koostööle luterlaste ja katoliiklaste vahel ning märgitakse reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise algust.

Vaata veel:

Prindi