Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Rootsi-Mihkli kirikus esitleti Ackermanni teadusveebi

Reedel, 13. aprillil esitleti Rootsi-Mihkli kirikus Christian Ackermanni aasta avastuste ning pärandi ja uuringute teadusveebi. Sündmuse korraldasid Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstimuuseum ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik.

Uurimisprojekti “Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas” algusest on möödunud veidi üle aasta. Nelja-aastase uurimisprojekti (2017-2020) keskmes on kogu Baltikumi kontekstis tähelepanuväärne meister, kes oma loominguga seob siinse kunsti ja kultuuri läänepoolse Euroopaga.

Uurimistöö käigus on rakendatud moodsaid tehnilisi uuringumeetodeid, mille kasutamise tulemusena saab näha Eesti barokk-kunsti aardeid seninägematul viisil – röntgenipildi ja 3D mudelina. Nende kaudu saab avastada seni nähtamatuks jäänud ajaloo kihid ja neisse peidetud Ackermanni detaili- ja värviküllase kunstimaailma.

Ackermann on saksa päritolu Eesti barokkajastu skandaalseim ja andekaim puunikerdaja, kes murdis end oma kunstiga välja aastasadu püsinud jäigast tsunftisüsteemist ning kelle töökojas valmisid aastatel 1680-1710 kõik Põhja-Eesti tähelepanuväärsemad sisustuselemendid: altariseinad, kantlid ja vapp-epitaafid, krutsifiksid jne.

Lisainfo: ackermann.ee

Prindi