Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Rakvere pastoraadis avati töökeskus erivajadustega inimestele

Rakvere Kolmainu kogudus avas 10. veebruaril pastoraadi keldrikorrusel erivajadustega inimestele suunatud töökeskuse ruumid. Kunagise pühakoja ja endise koguduse nime järgi peaingel Miikaeli nime kandva töökeskuse kaudu tahab kogudus panustada intellektipuudega inimeste elujärje parandamisse läbi tööharjumuse võimaldamise ja kujundamise. 

Koguduse õpetaja Tauno Toompuu meenutas intellektipuudega inimeste töö algust Rakveres läbi liikumise Usk ja Valgus ning osutas seda inspireerinud katoliikliku intellektuaali Jean Vanier arusaamale, et täpselt samapalju kui ühiskonna nõrgemad vajavad tugevaid, vajavad tugevad tõelise inimlikkuse märkamiseks nõrku. Ruumid õnnistanud peapiiskop Urmas Viilma kõneles armastuse tähtsusest ja sellest, et ligimest armastamata ei suuda me armastada tõeliselt ka Jumalat ning vastupidi. 

Töökeskus tegutseb esialgu kolmapäeviti ja reedeti kell 10.00-16.00 koguduse vabatahtlike toel. Paljude teiste panustajate hulgas on ettevõtmist toetanud EELK Konsistooriumi diakooniatalitus.

Prindi