Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Pühalaulu Kool alustab VI õppeaastat 14. septembril

Pühalaulu Kool alustab VI õppeaastat 14. septembril kell 17.30 Kaarli kiriku keldris. See on päev, mil Kirik kõikjal maailmas tähistab Püha Risti ülendamise päeva. See sobib igati, et minna edasi Pühalaulu Kooli aate tõeks elamisega – lugeda ja lausuda palvemeeles Pühakirja tekste ja otsides nõnda Jumala palet ning viia selle kaudu elavakstegevat Jumala Sõna aina rohkemate inimesteni. Selleks koguneme me Pühas Vaimus taas ja taas Pühima Risti alla ja anname au surnuist ülestõusnud Jumala Pojale ning täname Teda kogu armu ja hoole eest.

Pühalaulu Kool kutsub vanu ja uusi sõpru oma tegevusega liituma. Kui keegi kaalub Pühalaulu Kooliga ühinemist või taasühinemist, siis on hea meelde tuletada, et teretulnud on kõik huvilised, ka need, kes arvavad, et nad on ebamusikaalsed või koguni ei pea viisi. Mitte keegi ei ole Pühalaulu Kooli jaoks ebamusikaalne, sest pühalaul ei olegi muusika selle tavalises mõistes. See on Pühakirja keskendunud lausumine ja selle tegevuse kaudu võib inimene muuhulgas avastada endas musikaalsuse sädeme.

Ebamusikaalsus ei ole siinkohal tõsiseltvõetav argument. Kõik, ma kordan, kõik, kes tõeliselt tahavad pühalaulu õppida saavad õpetust ja abi. Kogemus on näidanud, et püsivus viib siingi sihile. Meie hulgas on juba kogenud pühalauljaid, aga on ka neid, kes teevad alles esimesi samme. Me õpime koos, teineteist toetades ja hoolimata kogemuste erinevustest saame kenasti koos tegutseda.

Pühalaulu Kooli eripära seisneb veel selles, et teretulnud on ka need, kes ei saa iganädalaselt osaleda. Kõik inimesed on alati teretulnud ka siis kui nad saavad osaleda harvem. Vajalikke materjale saab nii Pühalaulu Koolist kui meie kodulehelt www.psalmus.eu. Samuti on võimalik pühalaulu koolitus kutsuda oma kogudusse.

Pühalaulu Kool elustab iidseid palvekombeid, loob keskkonna Jumala armastuse kogemiseks ning hingerahu leidmiseks ja liidab tulijad meie fantastiliselt toredasse sõpruskonda.  Pühalaul on eestlasele sobiv enesesse vaatav palvekeel, mille kaudu igaüks saab omal tasasel ja väärikal moel otsida lepitust ja osadust Jumalaga. Mis siis muud kui kirjutage või toksige oma kalendritesse, et 14. septembril 2017, kell 17.30 olete Kaarli kiriku keldris Pühalaulu Kooli VI õppeaasta esimesel kokkusaamisel.

Loe lisa www.psalmus.eu.

Info:

Eerik Jõks
eerik.joks@eelk.ee

Prindi