Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Pikendati koostöökokkulepet EELK ja Kurhessen–Waldeki Evangeelse Kiriku vahel

Peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Martin Hein koostöölepet alla kirjutamasKõrgõstanis, Issyk–Kul’i järve ääres, Cholpon–Ata linnas pikendati 17. juunil koostöökokkulepet Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Kurhessen–Waldeki Evangeelse Kiriku vahel.

Kokkulepe sõlmiti esmakordselt 18. märtsil 2001 Fritzlaris kui allkirjastajateks olid peapiiskop Jaan Kiivit ja piiskop Martin Hein. Kahel korral, aastatel 2006 ja 2011 on kokkulepet uuendatud. Värskelt taasuuendatud koostöökokkuleppele kirjutasid alla peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Martin Hein.

Lepe kirjeldab osapoolte ühiseid kristlikke aateid evangeeliumi tunnistamisel, inimeste teenimisel ja rahu ning lepituse eest seismisel Euroopas. Dokumendis visandatakse koostöö teostumise erinevaid vorme, mille hulka kuuluvad vastastikune eestpalve, infovahetus, erinevate ettevõtmiste korraldamine, kaastööiste vahetamine jne. Lisaks kontaktidele kirikute keskuste vahel teevad koostööd ka partnerkirikute mitmed praostkonnad.

Uuendatud lepe kehtib viis aastat.

Koostööleppe allkirjastamine toimus Kurhessen–Waldeki Evangeelse Kiriku ja selle partnerkirikute piiskoppide konsultatsiooni raames, mille teemaks on usuvabadus. Esindatud riigid on Saksamaa, India, Lõuna-Aafrika, Rumeenia, Eesti ja Kõrgõstan. Eesti Evangeelse Luterliku Kirikut esindavad peapiiskop Urmas Viilma ja peapiiskopi assistent Eerik Jõks.

Prindi