Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Piiskop Tiit Salumäe sai tiitli Aasta Eurooplane 2018

MTÜ Eesti Euroopa Liikumine nõukogu otsustas anda tänavuse Aasta Eurooplase tiitli piiskop Tiit Salumäele. Aunimetuse pälvis piiskop oma töö eest konfessioonide koostöö arendamisel Eestis, Euroopas kui ka mujal maailmas.

„Iga kirik ning kogudus peaks aitama meid euroopalikumaks muutuda, omavahel ühendada ja selleks on piiskop Tiit Salumäe andnud suure panuse,“ ütles Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige Tõnu Karu.

Välja toomist vääriva sündmusena märgiti ära piiskop Salumäe juhtimisel korraldatud oikumeeniline Eesti, Läti ja Leedu kirikute tänujumalateenistus Brüsselis, mis Eesti Euroopa Liikumise nõukogu sõnul kinnitas, et Eesti kirik ja kirikute esindajad on euroopalike ideede pühendunud kandjad. Samuti toodi esile Salumäe panust reformatsiooni 500. juubeliaasta tähenduse mõtestamisel, sündmuste organiseerimisel ja muudatuste juhtimisel on olulisel kohal kogukonna suhtumises religiooni.

Eesti Euroopa Liikumise antava aasta eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid eestlasi ja organisatsioone, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse, toetanud kodanikuühiskonna arengut ning aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse suurendamisele Euroopast.
Tiitli on varasemalt saanud ka tänane Eesti president Kersti Kaljulaid (2009). Eesti Euroopa Liikumine valib aasta eurooplast juba neljateistkümnendat korda.

Aasta eurooplase tiitli on varasemalt saanud:

2018 Tiit Salumäe
2017 Marju Lauristin
2016 Matti Maasikas
2015 Siim Kallas
2014 Henrik Hololei
2013 Julia Laffranque
2012 Allar Jõks
2011 Aare Järvan
2010 Mall Hellam
2009 Kersti Kaljulaid
2008 Veiko Õunpuu
2007 Arnold Rüütel
2006 Jaan Kross
2005 Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet
Euroopa Liikumine on kõikidele avatud Euroopa-meelne kodanikuühendus. Ühendus kuulub rahvusvahelise Euroopa Liikumise võrgustikku.

Prindi