Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Peapiiskop Urmas Viilma seab koos teiste Luterliku Maailmaliidu juhtidega tulevikusihte

Foto: Luterliku Maailmaliidu pildivarast (Fotograaf Albert Hillert/LML)

Peapiiskop Urmas Viilma on töölähetusel Genfis, kus 26. juunist kuni 3. juulini toimub Luterliku Maailmaliidu nõukogu istung. LML nõukogu otsused mõjutavad ligikaudu 75 miljonit luterlast esindava 145 liikmeskiriku tegevust.

„Eesti seisukohast on oluline olla osaline ja vajadusel mõjukas kaasarääkija küsimustes, mis puudutavad luterliku enamuse elu ja tegevust maailmas,“ kommenteeris peapiiskop Urmas Viilma oma Facebooki postituses.

LML nõukogu on töötanud nädala jooksul terve rea dokumentidega, palju tähelepanu pöörati osaduskonna uuele strateegiale aastateks 2019-2024, LML jätkusuutlikkusele nii sisulises kui majanduslikus tähenduses, arutati oikumeenilise koostöö perspektiive erinevate partneritega (katoliiklastega, õigeusklikega, anglikaanidega, nelipühilastega, reformeeritutega, jne). Lisaks võeti vastu mitu resolutsiooni ja avaldust, mis on seotud maailma kriisipiirkondades toimuvaga, sh kristlaste tagakiusamisega maailma eri piirkondades, kirjeldas peapiiskop nõukogu koosoldud aja sees toimunut.

LML nõukokku kuuluvad LML seitsmest piirkonnast (Aafrika, Aasia, Kesk- ja Ida-Euroopa, Kesk- ja Lääne-Euroopa, Põhjamaad, Ladina-Ameerika ja Kariibi, Põhja-Ameerika) valitud liikmeskirikute esindajad, kokku ligi 50 inimest. Urmas Viilma juhib alates möödunud aastast Luterliku Maailmaliidu asepresidendina Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonda.

Nõukogu tavapärase töörütmi juurde kuuluvad lisaks istungitele ka regulaarsed hommiku- ja õhtupalvused ning armulauaga jumalateenistused Oikumeenilise Keskuse kabelis või Genfi vanalinnas asuvas luteri kirikus.

Prindi