Peapiiskop õnnistas Kaarli Kooli hoone

24. septembril õnnistas peapiiskop Urmas Viilma Kaarli Kooli maja (Toompuiestee 4) ja selle juurdeehituse. Sellega täitus ametlikult koolipere suur unistus ja lõppes teelõik, mis direktor Signe Ausi sõnutsi tõi kaasa palju tööd ja rõõmu õnnestumistest, aga ka väsimuse ja meeleheite hetki. Unistada aga tasus ja selle täitumist olid kutsutud tähistama kõik need, kes koos kooliperega seda teha aitasid.

Koolimaja õnnistamisel tõi peapiiskop Urmas Viilma võrdluse: „Kui kirik on nagu ristiinimese sünnitusmaja ja vaimulik võrreldav ämmaemandaga, siis kool on ristiinimese kasvulava.“ Tema sooviks sel pidulikul hetkel oli, et Kaarli koolis kasvaksid mitte üksnes heade teadmistega, vaid ka head inimesed.

Kaarli Kool ise on üha kasvanud, just nagu kooli logol kujutatud puu. Ikka klass klassi haaval – laste sirgumise tempos. „See tähendab, et juba kaheksa aastat, kooli sünnist saadik on kusagil siin majas alati puuritud ja saetud ning masinad on õues mürisenud,“ ütles tööde tellija, Kaarli koguduse õpetaja ja kooli pidaja Jaak Aus. Tänane juurdeehituse valmimise rõõmus päev läheb mitte üksnes kooli, vaid ka koguduse ja kogu kiriku ajalukku – see on esimene kord pärast taasiseseisvumist, kui luterliku kiriku kogudus on ise koolimaja ehitanud.

Loe lisa veebiväravast e-Kirik