Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Peapiiskop kutsub üles toetama Narva uue luterliku koguduse rajamist ja tööd

Detail Narva kirikustEELK peapiiskop Urmas Viilma pöördus täna koguduste poole üleskutsega toetada rahalise annetusega Narva luterlaste teenimist ning piirilinna rajatavat uut luterlikku kogudust.

Vabariigi Valitsus ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) on jõudnud kokkuleppele Narva Aleksandri Suurkiriku ühiseks väljaostmiseks Narva Aleksandri koguduse pankrotivara hulgast. Kirikuhoone jääb esialgu riigi omandisse, kavas on aga sõlmida EELK ja riigi vastava struktuuriüksuse vahel leping kirikuhoone jätkuvaks kasutamiseks ka jumalateenistuste ning vaimulike talituste läbiviimiseks.

EELK kanda jääb kiriku ostusummast 187 500 eurot. Seda raha ei ole ei kiriku eelarves ega ka kusagil reservides, vaid see tuleb kokku koguda korjanduse teel. Tänaseks on annetusi EELK eriarvele laekunud juba üle 41 000 euro ning läbirääkimised potentsiaalsete toetajate ja suurannetajatega lubavad loota, et ostutehingu sõlmimise hetkel suudab EELK oma lubaduse kiriku väljaostmiseks täita. Peapiiskop Viilma sõnul näitab sellise summa kokku kogumine inimeste muret ja hoolt Narva kui Eesti linna ning sealse luterliku kogukonna saatuse pärast. “Olen nende annetuste eest ülimalt tänulik nii Jumalale kui annetajatele ning palun, et Jumal õnnistaks iga andjat ja eestpalvetajat!” lausus peapiiskop oma pöördumises.

Tagamaks vaimuliku teenimise ning koguduseelu jätkumine Narvas, otsustas konsistoorium oma teisipäevasel istungil anda kogu Narva luterlik kogukond ja uue koguduse rajamise ettevalmistamine Käsmu koguduse õpetaja Urmas Karileedi hoole alla. Et aga loodav kogudus vajab oma igapäevaseks tegevuseks ka vahendeid, pöördus peapiiskop nüüd eriliselt just nende EELK koguduste poole, kes pole veel kas korjanduse või juhatuse otsusega määratud summade kaudu Narva kogudust toetanud. “Palun, et asuksite annetama seekord Narva koguduse ülesehitamise toetuseks. Iga sent ja euro, mis nüüdsest Narva koguduse jaoks annetatakse ei lähe enam kirikuhoone väljaostmise katteks, vaid Narva koguduse sisulise ülesehitamise toetuseks,” kirjutas peapiiskop ning lisas, et üleskutse viia läbi korjandusi Narva koguduse heaks on tähtajatu. See tähendab, et korjandusi saab läbi viia kogudusele sobivaimal ajal ja valmisoleku korral mitmeidki kordi.

“Usun, et suudame uue koguduse Narvas asutada veel selle aasta lõpuks ning naasta sellega normaalse koguduseelu juurde, kuid kogudus peab alustama sisuliselt nullist. Vaja on luua vajalik elu- ja teenimiskeskkond koguduse õpetajale ning korraldada koguduse igapäevatööd,” selgitas peapiiskop Viilma.

Annetusi Narva koguduse heaks on võimalik teha kasutades EELK kodulehel olevat annetuskeskkonda Korjanduskarp, sealtsamast leiab soovija ka rekvisiidid pangaülekande tegemiseks.

Prindi