Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Peapiiskop: haridus on ime, mis ei tunne piire

EELK peapiiskop Urmas Viilma saatis homse tarkusepäeva puhul Eestimaa kogudustele üleskutse eestpalveks kogu kooli- ja haridusrahva eest mudilastest doktorantideni. Üleskutsele lisatud tervituses tõdeb peapiiskop, et haridus on ime, millele tasub olla avatud.

Koolirahvale läkitatud tervituses nõustub peapiiskop Viilma emeriitprofessor Ülo Vooglaiu tõdemusega, et haridus on ime, sest keegi ei suuda seletada, kuidas üks inimene saab haritud inimeseks ja teine mitte. Imed kuuluvad Jumala valdkonda ning inimestena teeme hästi, kui hoiame oma meeled ja südamed imedele avatud, leiab peapiiskop.

Oluline on ka kodust kaasa saadav esivanemate pärand. “Kui uut inimest kujundatakse armastuse ja hoolega, kaalub kodust kaasa saadud kogemustepagas elluastuja jaoks üles paljud raamatutarkused või vikipeediafaktid,” kirjutab Viilma oma tervituses.

Hariduse kui ime vahendamisel on Viilma sõnul oma koht kõigil eripalgelistel ja omanäolistel koolidel nii linnas kui ka maal sõltumata sellest, milline on nende omandivorm või kes neid juhib. “Imed ei tunne piire,” rõhutab peapiiskop lisades: “Ärgem seadkem neid piire siis kunstlikult ise!”

Vaata lisaks:

Prindi