Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Palmipuudepühal saab Tartu Jaani kirik kingituseks kontsertklaveri

Palmipuudepühal, 25. märtsil 2018 kell 12.15 on kõik oodatud osa saama Tartu Jaani kirikus (Jaani 5) toimuvast sündmusest, mille raames kingib Estonia klaverivabriku omanik Indrek Laul EELK Ülikooli-Jaani kogudusele kontsertklaveri Estonia 225.

Klaveri üleandmistseremooniale eelneb algusega kell 11.00 Palmipuudepüha jumalateenistus. Seejärel tutvustatakse ettevõtlike eraisikute initsiatiivina asutatud EELK Toetusfondi. Järgneb kõigile avatud kontsert Eesti tunnustatud muusikutelt.

EELK Toetusfondi tegevjuht Annely Neame selgitab heategevusfondi loomise eesmärki: „Inimeste elus on rõõmsad ja kurvad sündmused, sünd ja surm, tulek ja minek. Kirik on inimese kõrval ka tema kannatustes. Kirik on inimese kõrval terve elukaare, hoolitsedes selle eest, et tal oleks igas vanuses seal hea olla. Et ta tunneks, et kirikus on ta armastatud ja oodatud, et kirikuhoone oleks soe, valge, helge, et kiriku uks oleks avatud igaühele, kes tahab tulla. Kõige selle korraldamiseks ja toetamiseks ongi EELK Toetusfond loodud.“

Ettevõtlike inimeste poolt asutatud Sihtasutus EELK Toetusfondi eesmärk on toetada Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut kristliku usu, maailmavaate ja kultuuri edendamisel ning pärandi säilitamisel Eestis. Heategevusfondi asutasid eraisikutena Indrek Laul (fondi nõukogu esimees), Janek Mäggi (fondi nõukogu aseesimees), Väino Kaldoja ja Urmas Viilma.

Kontserdi kava: 

Eduard Tubin – Prelüüd nr. 1

– “Viljategemise laul”

Liisa-Maria Marrandi

Chopin – Introduktsioon ja briljantne polonees op.3

Peeter Paemurru – tšello, Piia Paemurru – klaver

Alo Põldmäe – “Alma mater” tsüklist “Tartu pildid”

Maurice Ravel – “Undiin”

Andre Hinn

Sergei Rahmaninov – Prelüüd cis-moll op.3

Margus Riimaa

Jules Massenet – Aaria “Pourquoi me réveiller” ooperist “Werther”

German Gholami – tenor, Margus Riimaa

Franz Schubert – Muusikalised momendid nr. 2 ja 3

Jorma Toots

Eduard Tubin  – Ballaad 

Tanel Joamets

Täiendav info:

Annely Neame
Sihtasutus EELK Toetusfond tegevjuht
526 7825
annely.neame@eelk.ee

Prindi