Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Õp Avo Üprus pälvis auhinna Justiitsministeeriumi korraldatud esseekonkursil

Avo Üprus Peetelis 16.12.201628. novembril premeeriti Justiitsministeeriumis esseekonkursi «Kiviaeg ja lend Kuule kriminaalpoliitikas» võitjaid. Tunnustuse pälvinute seas oli ka pikaaegne EELK kriminaaltöö juht, praegune konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse juhataja Avo Üprus.

Oma essees «Surmanuhtlusest käitumiskontrollini» tõdeb õp Üprus, et «vangistuse kulud 2016. a lähenevad 50 miljonile eurole (49 792 977). Vajame arutelu nende vahendite mõistlikust, inimlikust ja tulemuslikust planeerimisest ja kasutamisest». Eestis on 41 eluaegset kinnipeetavat ja nende «kohtlemise läbimõtlematusest tulenevatel kohtlemisvigadel võivad olla mõjud, mis on vastuolus karistuse eesmärgiga suunata kinnipeetav õiguskuulekale käitumisele».

Aastakümneid kriminaaltöös osalenud vaimulik leiab, et «meie eelarves ja poliitikates peavad olema vahendid nendega tegelemiseks. Haigeid aga karistustega ei ravita. Eluaegne vanglakaristus tuleb kaotada».

Esseekonkursiga «Kiviaeg ja lend Kuule kriminaalpoliitikas» soovis ministeerium julgustada Eesti inimesi arutlema kriminaalpoliitika tuleviku üle ning otsida seeläbi seni kasutamata võimalusi kriminaaljustiitssüsteemis. Konkursi auhinnafond oli 3000 eurot ja hindamiskomisjon hindas kokku 25 tööd.

Allikas: ajaleht Eesti Kirik

Vaata ka:

Avo Üprus, «Surmanuhtlusest käitumiskontrollini» (DOCX vormingus)

Prindi