Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Nelijärvel toimub luteri kiriku vaimulike konverents

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulikel on traditsiooniks koguneda aasta esimesel kuul üle-Eestilisele konverentsile. Seekordse konverentsi teemaks on „EELK Eesti ühiskonnas: meie õpetus, meie missioon” ning oma osavõtust teatanud sadakond vaimulikku.

Kahepäevase konverentsi avapäeva tähtsündmusteks on heade kavatsuste lepingu allakirjutamine EELK ja Inglise Kiriku Rochesteri piiskopkonna vahel. Sama päeva õhtul kuulutatakse välja tiitli „Aasta Vaimulik(ud) 2015” nominendid. Eelmisel aastal pälvisid selle auväärse tiitli õpetajad Urmas Nagel Räpina Miikaeli ja Marek Roots Keila Miikaeli kogudusest.

Konverentsile tulijaid ootavad ees veel jumalateenistused, mitmesugused ettekanded, arutlusringid ning töötoad. Arutletakse usuõpetuse üle kristlikus koolis, EELK rollist ühiskonnas, sellest, kas ja millal peaks kirik ühiskonnas sõna võtma, pagulastest ja ka vaimulike ametiga seotud probleemidest kirikus.

Vaimulike konverents on EELK juhtimisorgan, mille võimkonda kuulub õpetuse aluste muutmine ning liturgia käsiraamatu ja õpetusliku sisuga oikumeeniliste kokkulepete heakskiitmine enne küsimuse otsustamist piiskoplikus nõukogus või kirikukogus. EELK vaimulike konverentsi korraline istungjärk toimub 19. ja 20. jaanuaril Nelijärve puhkekeskuses.

EELK avalike suhete osakond
Kalle Kõiv
5191 2995

Prindi