Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Mari-Ann Kelami fotonäitus Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Mari-Ann Kelami fotonäitus Viimsi kirikus 201628. veebruaril avati Viimsi Püha Jaakobi kirikus Mari-Ann Kelami fotonäitus “Vaata ja sa märkad”.

Kunstnik Mari-Ann Kelam on tundliku sotsiaalse närviga, tal jätkub tähelepanu oma perele, kõigile kaasteelistele ja loodusele. Tundub, et maailm tema ümber on hoolivust ja kaasaelamist vääriv. Tal on erakordne anne märgata ilu ja seda  jagada  oma vaatajatega.

Tunne Kelam kirjutab: „Mari-Anne esineb küll oma esimese fotonäitusega, kuid võin kinnitada, et ta on olnud pikki aastaid mitte üksnes minu parim kaaslane paljudel matkadel loodusesse ja kohtumistel inimestega, vaid ka täiendkoolitaja.

Mari-Annel on loomulik talent näha ümbrust uudistava värskusega ja panoraamse haardega.

Ta märkab huvitavat ja kaunist sageli kõige väiksemates detailides. Õige tihti teeme fotosid paralleelselt, üks ühe ja teine teise kaameraga. Ikka ja jälle pöörab ta pildistades minu tähelepanu mitte ainult sellele, mis ees, vaid ka sellele, mis seljataga ja kõrval. Enamasti on ka kaamerad ühest Sony perekonnast.

Kuna Mari-Ann jagab uusi fotosid regulaarselt oma näokirjas, siis tunnevad tema avastusi ning nende kaudu Eesti loodust sajad inimesed üle maailma. On õige ja tore, et ta lõpuks jõudis ka avaliku fotonäituseni. Rõõm on kõigipoolne.“

Mari-Ann Kelam lisab: „Ma ei kanna endaga pidevalt kaasas keerulist fotoaparatuuri, kasutan  moodsat kaamerat. Minu stiil on lihtne: märka ja pildista, või nagu ütleb minu näituse pealkiri – Vaata ja sa märkad.

Juba minu isa tegeles aastakümneid fotograafiaga ja seda nii Saksamaal kui USAs elades, küllap juba temalt olen saanud pisiku pildistamise vastu, mis on nüüdseks kasvanud minu elu igapäevaseks loomulikuks osaks. Ja õnneks  jagan pildistamise kirge Tunnega, see on meie ühine huviala. Ka paljud tuttavad erinevatelt maadelt  on minu fotode kaudu Eesti loodusest leidnud hiljem tee ka Eestimaale, et ise näha ja tundma õppida seda imelist ja väikest paika – minu kodumaad.”

Tööde valik näitusele on tehtud sadade piltide hulgast, väljapaneku fotodel  on kandvaks teljeks aastaajad,  erinevad loodusmotiivid:  vaated merele, lilledele, päikeseloojangule ja üksikdetailid loodu ilu tervikust. Olete südamest oodatud!

Näituse kuraator

Erkki Juhandi
551 7777
erkki.juhandi@eelk.ee

Prindi