Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Luteri kirik avas veebivärava e-Kirik

Alates tänasest on avatud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) veebivärav e-Kirik, mis vahendab päevakajalisi ja ühiskonnale orienteeritud kirikuelu uudiseid, -sündmusi ja arvamusartikleid. Lehekülg asub aadressil e-kirik.eelk.ee.

„See on paik, kuhu soovime koondada kokku EELK tegevust ja õpetust vahendava ja arvamusi kajastava materjali, mida kiriku sisse ja kirikust välja, kogu ühiskonda, suunata soovime,“ kommenteeris veebilehe avapostituses peapiiskop Urmas Viilma. „Loodan, et e-Kirikus kajastatu saab esindama esmalt EELK õpetuslikke ja ametlikke seisukohti ning neist lähtuvaid arvamusavaldusi. Samas soovin, et e-Kirikus luuakse ruum ja vabadus ka aruteluks ja diskussiooniks sellistes küsimustes ja teemadel, mis aruteluruumi ja -aega parasjagu vajavad.“

e-Kiriku uudiste rubriigis kajastame aktuaalseid kirikuelu sündmusi Eestist ja mujalt maailmast; rubriigis kompass on esindatud EELK ametlikud seisukohavõtud ja kirikujuhtide seisukohad; kõneaine avab kirikuelu päevakajalisi sõlmküsimusi; teemajaotus meie inimesed tutvustab kiriku inimvara ja hingepide juhatab vaimulikku kasvu ergutava ja hingetuge pakkuva materjali juurde. e-Kirik juhatab ka meedias kiriku kohta ilmunud kajastuste juurde – nii eeltutvustuste, tsitaatide kui uudistena. Veebilehe päises leiduvad viited kirikukalendri tähtpäevadele, nendega seotud kirjakohtadele, liturgilistele värvidele ja sümbolitele, mis annab lugejale võimaluse oma maailma ja elurütmi korrastada ning ainet oluliste teemade üle mõtiskleda.

EELK ametlikud infokanalid lisaks värskele veebiväravale e-Kirik on organisatsiooni koduleht eelk.ee koos sellega seotud Facebooki lehe ja Youtube´iga ning ajaleht Eesti Kirik ja selle koduleht eestikirik.ee. 2. aprillil käivitas EELK veebipõhise arutelusaate “Taevas tuleb appi! Vaatlusi maailmale ristiinimese seisukohalt”, mida saab vaadata kiriku sotsiaalmeediakanalites teisipäeviti ja neljapäeviti kell 13.00.

Tagasisidet, arvamusi ja ettepanekuid veebivärava e-Kirik kohta ootame meiliaadressil press@eelk.ee.

Regina Hansen
EELK Konsistoorium
Avalike suhete spetsialist
+372 5191 2995
regina.hansen@eelk.ee
press@eelk.ee
e-kirik.eelk.ee

Prindi