Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Lugu kristliku maailma kõige tuntuma naise elust läbi kunstiteoste

Endel Apsaloni foto

Niguliste muuseumis on avatud osalt ka EELK koguduste kogudele toetuv näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste avatakse vaatajale neitsi Maarja pere ja sugupuu tausta ning tema rolli jumalaemana piiblilugudes, osutades tema kujutamise mitmetähenduslikkusele ja piltide emotsionaalsele rollile.

Näitusega kaasnevad mitmesugused haridusprogrammid ja näituseraamat peredele.

Väiksemate lastega uuritakse, kes on neitsi Maarja ja kuidas on läbi ajaloo neitsi Maarjat kunstis kujutatud, mõtiskletakse perekonna tähenduse üle, joonistatakse keskaegsete teoste eeskujul oma sugupuu ja meisterdatakse endale neitsi Maarja sümbol – kaunis lill.

Suuremad õpilased tutvuvad neitsi Maarja loo, tähenduse ja kujutamisega keskaegsel Liivimaal. Koos tunnijuhiga arutletakse naise rolli üle ühiskonnas, uuritakse ühe naise erinevaid kujutamisviise läbi sajandite ning õpitakse tundma keskaegse inimese hinge- ja usuelu.

16. novembril ja 21. märtsil kell 12–17 toimuvad näitusel perepäevad.

Täiskasvanutele mõeldud loengusari „Neljapäevad neitsi Maarjaga“ avab jumalaema tähendust ja austamist eri vaatenurkadest. Ajaloolased ja kunstiteadlased vaatlevad neitsi Maarja olulisust nii keskaegsel Eesti- ja Liivimaal kui ka laiemas kontekstis.

Eriekskursioonid „Neitsi Maarja. Ühe naise lugu läbi meistriteoste“
02.12, 06.12, 12.12 ja 18.12.2019 kell 18 (eesti keeles)
13.12.2019 kell 18 (vene keeles)

Vaata lisa:

Prindi