Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Laulusõpru oodatakse koraalimaratonile

Eeloleva pühapäeva (20.08) hommikul Haapsalus algaval koraalimaratonil lauldakse 36 tunni jooksul järjest läbi kõik Eesti luterliku kiriku lauluraamatus olevat koraalid. Oodatud on lauljad-palvetajad kõikjalt üle Eesti.

Pühapäeval ja esmaspäeval kogunevad Haapsallu lauluhuvilised kõikjalt üle Eesti ja kaugemaltki, et kahe päeva ja ühe öö jooksul üheskoos katkematult läbi laulda kõik 484 Eesti luterliku kiriku lauluraamatusse koondatud koraali.

Muusik Lehari Kausteli sõnul on koraalimaratonil sügav ja märgiline tähendus. “See sümboliseerib järjepidevust vaimuliku elu töödes ja tegemistes,” ütles Kaustel. Tema sõnul muudab seekordse ettevõtmise eriliseks ka püüd laulda nii, et helide vahel pausi ei tekiks. “Proovime lauldes katkematu heliga püstitada rekordi,” sõnas ta.

Piiskop Tiit Salumäe sõnul on koraalimaratoni puhul väga oluline tunnetada emotsionaalset mõju, mida annavad koraalid erinevateks kirikupühadeks ja elusündmusteks. “Seda osadust on võimalik tunnetada läbi laulude üheskoos laulmise,” ütles piiskop lisades, et luterlik kirik on olnud läbi aegade laulev kirik.

Koraalimaratoniga tähistatakse veerandsaja aasta möödumist praeguse Kiriku Laulu- ja Palveraamatu ilmumisest, 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest ning pööratakse tähelepanu ka uue lauluraamatu ettevalmistustöödele. Osalema on oodata lauljaid kõigist EELK praostkondadest, teretulnud on aga kõik teisedki lauluhuvilised ja needki, kes soovivad teiste laulu kuulata.

Koraalimaraton algab 20. augustil kell 8 hommikul Haapsalu Jaani kirikus, liigub protsessioonis Haapsalu toomkirikusse sama päeva õhtul kell 20 ja jätkub läbi öö ning järgmise päeva toomkirkus kuni lõpumissani 21. augustil kell 20.

Interneti vahendusel edastatava otseülekande kaudu saab toimuvale kaasa elada kõikjal maailmas. Otseülekande teeb Kuressaare Pildiraadio: http://www.pereraadio.com/pildiraadio/ . Interneti vahendusel kaasaelajail on võimalus Facebooki vahendusel saata ka tagasisidet ja pilte oma kaasalaulmistest.

Koraalimaratonile on kõik oodatud! Tere tulemast. Tulge osa saama ainulaadsest ja suurejoonelisest lauluosadusest!

Info:

piiskop Tiit Salumäe
tiit.salumae@eelk.ee
http://www.reformatsioon500.ee ja http://haapsalu.eelk.ee/

Prindi