Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Laagrikeskuses Talu on laagris erivajadusega lapsed ja noored

Sakus EELK laagrikeskuses on sel nädalal laagris erivajadustega lapsed ja noored. Johanniitide Abi Eestis korraldatud laagri eesmärk on sisustada laagris osalevate noorte jaoks üks tore nädal vaheldusrikaste tegevustega ja samal ajal anda nende vanematele ja hooldajatele pisut puhkust.

Laager toimub juba kaheksandat korda ja selles osalevad lapsed ning noored, kelle tervislik seisukord võimaldab neil iseseisvalt kõndida ja hobusel ratsutada. Tänavu on laagris 18 külalist, neist igaühel on ööpäevaringselt oma vabatahtlik abiline, lisaks hoolitseb korraldusliku poole eest juhtkond ja nõustab ning vajadusel ka abistab meditsiinipersonal.

Iga laagri külalise päralt on ööpäevaringselt üks vabatahtlik abiline, kes aitab noort tema igapäevatoimingutes, lisaks on pidevalt kohal meditsiinitöötajad ja laagrijuhid. Nii võivad pered end turvaliselt tunda, sest muidu kõrvalist abi vajav pereliige on hoolega hoitud.

Laager ise on külaliste jaoks iga-aastane suursündmus. Harva on erivajadustega noorte peredel ja hooldekodudel võimalik pakkuda sedavõrd mitmekesist ja arendavat programmi, kus on nii liikumist, omaette nokitsemist, suhtlemist kui ka arutlemist. Vabatahtlikke abilisi on tulnud mitmetest riikidest: Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Hollandist ja ka Eestist. Paljud neist on organisatsiooni Johanniitide Abi Eestis enda peredest pärit noored.

Laagripäevi sisustavad huvitavad tegevused: noortel on võimalik ratsutada, joogatunnis osaleda, palli mängida, tantsida, käsitööd eha, ujuda ja palju muudki. Nädala tippsündmuseks tõotab kujuneda väljasõit Vembu-Tembumaale.

Prindi