Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kütuseärimees Heiti Hääl paneb Narva Aleksandri kiriku kordategemisele õla alla

Ajalehes Põhjarannik arutleti täna Narva Aleksandri kiriku hoone tulevase funktsiooni üle. Lehe teatel on kultuuriministeeriumi juhitud koosolekud viinud arusaamisele, et hoonesse võiks tulla kontserdisaal, kuid selle väljaehitamise kulud ja võimalik tähtaeg on seni veel selguseta.

Enne idee teostamise juurde asumist tehakse ehitustehniline ekspertiis. Võimaliku investeeringu suurus kontserdisaali ehitamiseks peaks aga selguma selle aasta jooksul.

Novembris on plaanis Aleksandri kiriku saali taasavamine. Saali hädapärasel kordategemisel paneb õla alla suurettevõtja ja kütuseärimees Heiti Hääl, kes on ka EELK Toetusfondi üks asutajaid.

Tänu Heiti Hääle toetusele toimub kirikuhoones Eesti Kontserdi korraldamisel 13.-16. novembrini neli suurepärast kontserti, kus esinevad rahvusmeeskoor, Collegium Musicale, Peterburi kammerorkester, Moskva sopran Natalja Grešvina, Narva sümfooniaorkester ja klaverisolist Kalle Randalu.

Muusikaelamusele lisandub kontsertidel vaatemäng, mida pakub kirikusaali projekteeritav videoinstallatsioon. Edaspidi hakkab viimane toimima turismimagnetina ja külastajatelt kogutava sümboolse tasu eest jätkatakse kiriku kordategemist.

Prindi