Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Korjandus Narva Aleksandri koguduse toetuseks ja Narva Aleksandri kiriku päästmiseks

Narva_kirikEELK Narva Aleksandri kogudus on pankrotistunud ja kogu koguduse vara on pankrotivarana pandud müüki. Olen selle üle väga kurb ja jagan luteri kiriku nimel vastutust ja häbi nii Jumala kui rahva ees selliste otsuste pärast. Vajame kõigi inimeste andestust ja eestpalveid ning Jumalalt andeksandmist ja tarkust sellest raskest olukorrast välja tulemiseks.

Samal ajal ei ole võimalik lõpetada Narva luterlaste vaimulikku teenimist ega kristliku koguduse tegevust isegi siis, kui kogudus on juriidiliselt ja majanduslikult tegutsemisvõimetu. Suheldes viimastel nädalatel Narva küsimustes meie riigijuhtidega ning nähes ka nende muret ja pingutusi probleemi lahendamisel usun endiselt, et ei ole kustunud lootus päästa osa Narva koguduse varadest neid pankrotivarade hulgast välja ostes. Eelkõige puudutab see Narva Aleksandri Suurkirikut, mille tähtsus nii luterlikule kogudusetööle, kui kogu eestikeelsele kultuurielule Narva linnas ja Ida-Virumaal on hindamatu. Oleme tänulikud kõigile, kes on valmis omapoolsete annetustega aitama päästa Narva Aleksandri Suurkirikut pankrotivarana müümisest.

Annetusi saab teha pangaülekandega märkides saajaks “Eesti Evangeelne Luterlik Kirik”, arvelduskontole EE297700771001801320, märksõna: „Narva kirik“. Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu. Annetuse lihtsamaks edastamiseks on avatud ka vastav annetuskeskkond “Korjanduskarp” EELK kodulehel.
 
Õnnistagu Jumal iga annetajat ja eestpalvetajat!
 
+Urmas Viilma
Peapiiskop

Prindi