Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Koosviibimisega peeti meeles diakooniatöö tegijaid

15. detsembril kohtusid Õpetajate Majas jõuluvastuvõtul inimesed, kes jäävad ise enamasti märkamatuks, kuid kelle tegude kaudu ligimese heaks saab nähtavaks Jumala Sõna. 

Ühiskonnas on palju neid, kes normidesse mahtuda või teistega sammu pidada ei suuda. Inimesi, kellelt meelsamini pilk kõrvale pööratakse. Need on toimetulekuraskustega pered. Kinnipeetavad. Riskilapsed. Vägivalla ohvrid ja vägivalla kasutajad. Narkosõltlased. Raske ja sügava puudega inimesed… Kiriku diakooniatöö tegijad näevad neis ligimesi, kes vajavad lootust – väikest valguskiirt, mis aitab leida teed muutuseni.

Teise aitamine on koosloome abivajajaga. „Tahame inimestele anda õnge. See on mõtlemine koos abivajajaga, mida igapäevaeluks vaja on,“ ütles maapiirkondi jõustava projekti SEMPRE koordinaator Katri-Liis Reimann.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Diakoonia ja Ühiskonnatöö Talituse, Eesti Kirikute Nõukogu Ühiskonnatöö Sihtasutuse ja Balti Kriminaalpreventsiooni Instituudi jõuluvastuvõtul vaadati tagasi aasta tegemistele, saadi osa ühisest õhtueinest ning muusikalisest osadusest.

„Tegudeta ei ole diakooniat. Tegudeta ei ole ka kirikut, sest kogu eneserealisatsioon on kirikus teisele – Jumalale, inimesele, keskkonnale – suunatud.“ Õpetaja Avo Üprus

[Best_Wordpress_Gallery id=”19″ gal_title=”Diakooniatöö tegijate jõulukohtumine 2017″]

Prindi