Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Konverentsi “Konfliktist osaduseni” dokument ja ettekanded

Konverentsil „Konfliktist osaduseni“ peetud kõik ettekanded ja alusdokument on nüüd üleval ja allalaetavad meie kodulehe aadressil: https://eelk.ee/et/vabaduse-teetahised/konverents-konfliktist-osaduseni/.

Alusdokument „Konfliktist osaduseni. Luterlaste ja katoliiklaste ühine reformatsiooni aastapäev aastal 2017“  ilmus nii paberil trükitud kui ka veebiraamatuna. Viimane on ülalpool nimetatud aadressil leitav ja allalaetav. Trükitud raamatud on saadaval konsistooriumis.

Samuti on nimetatud aadressil leitav laululeht kahekeelse ühispalvuse korraga. Tallinna Kaarli kirikus peetud palvuse kord on koostatud koos katoliiklastega reformatsiooni 500. aastapäeva ühiseks meenutamiseks. Sama korra järgi toimus luterlaste ja katoliiklaste ühispalvus Lundi toomkirikus Rootsis 31. oktoobril 2016.

Konverents „Konfliktist osaduseni“ toimus 27. septembril 2017 Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis Tallinnas. Konverents peeti Rooma-Katoliku Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskonverentsina. Konverentsil osalesid aga ka meie teiste kirikute esindajad ning pidasid seal ettekanded. Konverentsi toetasid EV Siseministeerium ja Eesti Kirikute Nõukogu.

Prindi