Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Konverents „Mustvalgest mõtlemisest austava dialoogini“ keskendub ühiskonnaliikmete väärikale kohtlemisele

EELK Perekeskus korraldab konverentsi „Mustvalgest mõtlemisest austava dialoogini“, mille ettekanded on pühendatud tõrjutuse vähendamisele ja väärika suhtlemise edendamisele ühiskonnas. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud konverents toimub 2. novembril 2018 kell 10.00 – 17.00 Radisson Blu Sky Hotelli konverentsikeskuse Hansa saalis (Rävala Puiestee 3, Tallinn).

“Eesti ühiskonnas on endiselt päris palju vastandumist, sildistamist ja vägivalda. See kandub üle peredesse. Selleks, et Eesti tulevik võiks järgmised 100 aastat olla helgem ja taasiseseisvunud Eesti oleks turvalisem, teadlikum ja võrdsem, vajame praegu seda konverentsi ja spetsialistide teadmisi, kuidas jõuda traumaatilisest ajaloost tegelikku vabadusse,“ põhjendas konverentsi vajalikkust EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala. Ta lisas ka selgituse, miks korraldab konverentsi just EELK Perekeskus: „Eesti ühiskonnas seisame nõrgema ja tõrjutu poolel ning oleme kaasatuse poolt. Meile ei piisa tagajärgedega tegelemisest, kuna näeme, kuivõrd raske on perenõustamisel uue, avatuma ja turvalisema mõtlemise omandanud klientidel saada hakkama koolis ja töökollektiivis, kus on mustvalget mõtlemist, hukkamõistu ja sildistamist. Kolmas sektor, sh. kiriku perekeskus, saab suunata tähelepanu ühiskonna valupunktidele ja läbi teadlikkuse aidata kaasa kõigi jaoks turvalisema ühiskonna loomisele.”

Konverentsi avavad sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala. Ühiskonnas austava dialoogini jõudmisele pühendavad oma ettekanded Soome psühhoterapeut ja koolitaja, austava dialoogi metoodika autor Anne Anttonen ja Avatud Meele SA, Pluralismi- ja Dialoogi Instituut (PDI) ja Euroopa Komisjoni Radicalisation Awareness Network asepresident Robert Örell.

Peresuhete teemaliste ettekannetega esinevad EELK Perekeskuse juhataja, terapeut, koolitaja ja vägivalla tõkestamise koolitaja ning superviisor Pia Ruotsala, EELK Perekeskuse peanõustaja, pere- ja paariterapeut, psühholoog ja teoloog Signe Uustal ja ETV saatejuht ning ajakirjanik Hannes Hermaküla, Eesti ajaloo mõjust üksteise hoidmisele kõneleb raamatu “Tõrjutud mälestused” autor, ajakirjanik ja filmirežissöör Imbi Paju. Konverentsipäeva lõpetab paneeldiskussioon poliitikutega, milles käsitletakse mustamisest ja stigmatiseerimisest loobumise võimalusi Eestis.

Lisainfo ja konverentsi kava leiate EELK Perekeskuse kodulehelt: http://perekeskus.eu/eelk-perekeskus-korraldab-konverentsi-mustvalgest-motlemisest-austava-dialoogini-2-nov/

Konverentsil osalevad Eesti sotsiaal- ja kriminaalhooldusteenuste osutajad, poliitikud, PPA töötajad ning teised jõustruktuuride esindajad, peredega töötavad spetsialistid, kirikute ja koguduste esindajad ning MTÜ-d, kes töötavaid puuetega inimestega, perevägivalda kogenutega, pagulastega ning teiste konverentsi teemade sihtgruppidega.

Prindi