Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Konverents „Elu lähedasega, kellel on dementsus – kes aitab, kust saada abi?“

Tallinna DiakooniahaiglaSA EELK Tallinna Diakooniahaigla korraldab 10. – 11. märtsil 2016. aastal Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvahelise konverentsi teemal „Elu lähedasega, kellel on dementsus – kes aitab, kust saada abi?“.

Dementsus on haigussündroom, millega kaasnevad kognitiivsed häired, isiksuse muutus, käitumis- ja psüühikahäired ning üldine igapäevane toimetuleku vähenemine kuni täieliku kõrvalabist sõltuvuse tekkeni. Haigus põhjustab nii haigestunud inimeste endi kui ka nende lähedaste elukvaliteedi olulist halvenemist, kui nad ei saa õigeaegset ja asjatundlikku abi.

Konverentsi eesmärk on tõsta Eesti ühiskonna, teenuste arendajate ja pakkujate, rahastajate ning sotsiaal-ja tervishoiu professionaalide teadlikkust dementsusest. Koos Eesti erialaspetsialistidega jagavad konverentsil oma teadmisi ning kogemusi ka välismaa spetsialistid. Lisaks ettekannetele toimuvad konverentsi teisel päeval praktilised töötoad.

Konverentsi töökeeleks on eesti ja inglise keel. Pakume sünkroontõlke võimalust. Konverentsi osalustasu on 28 eurot.

Konverentsile saab registreerida e-maili (konverents@diakooniahaigla.ee) või telefoni (+372 6510337) teel. Registreerimine lõpeb 29. veebruar 2016. Osalustasu palume maksta samaks kuupäevaks.

Osalustasu maksmisel palume märkida: arveldusarve nr EE972200221024003574, saaja: SA EELK Tallinna Diakooniahaigla, selgitus: DEMENTSUS ja osaleja nimi.

Lisainfot konverentsi kohta saab:
konverents@diakooniahaigla.ee

Prindi