Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Konsistooriumis tutvustati reformatsiooni juubeli tähistamisega seotud sündmusi

pressikonverentsTäna keskpäeval toimus EELK konsistooriumi saalis pressikonverents, kus lisaks peapiiskop Urmas Viilma’le osalesid Tallinna linna esindajana abilinnapea Mihhail Kõlvart ja riigi esindajana Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au. Pressikonverentsil esitleti juubeliaasta “Reformatsioon 500” sündmusi ja ettevõtmisi nii Tallinnas kui üle Eesti.

Urmas Viilma andis sissejuhatavalt ülevaate reformatsiooni sünniloost, reformatsiooniliste vaadete ja tõekspidamiste Eestisse jõudmisest ning reformatsiooni mõjust meie kultuurile ja ühiskonnale nii 16. sajandil kui tänapäeval. Peapiiskop tõi välja, et reformatsiooni 500. aastapäeva tähistatakse üle maailma ja mitte ainult reformeeritud kirikutes. Nii nagu mujal maailmas, on ka Eestis kaasatud juubeliüritustesse nii katoliku kirik kui ka õigeusukirik. 2017. aasta Suurel Reedel võetakse ette esmakordselt ühine Ristitee rongkäik Tallinna linnas.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart pidas igati loomulikuks, et linn on koostööpartneriks ja suurtoetajaks “Reformatsioon 500” juubeliürituste korraldamisel. Kõlvart rõhutas, et just reformatsioonist sai alguse eesti kirjakeele ja eesti keelse hariduse edendamine. Lisades, et kogu meie kultuuri põhialuseks on kristlik religioon ja kristlusest tulenevad väärtused.

Ilmo Au juhtis oma kõnes tähelepanu sellele, et nii Eesti iseseisvuse kujunemisel, Eesti Vabariigi väljakuulutamisel, kui ka taasiseseisvumisel mängisid olulist rolli just luterliku kiriku liikmed. Seetõttu on riik hea meelega partneriks “Reformatsioon 500” juubeliüritustele, mis ei ole suunatud ainult kristlastele, vaid kogu eesti rahvale.

“Reformatsioon 500” juubeliürituste avalöök antakse 9. oktoobril Oleviste kirikus, kus on toimumas oikumeeniline kontsert-jumalateenistus. Ühtekokku on ajavahemikul 9. oktoobrist 2016 kuni 2017. aasta detsembrini ürituste kavas ligi 50 erinevat sündmust, mis igaüks omal viisil meenutab ja teadvustab Martin Lutheri poolt algatatud reformatsioonilise liikumise tähtsust.

Info:

Kalle Kõiv
press@eelk.ee

Prindi