Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kogutakse annetusi EELK UI toimetiste kogumiku väljaandmiseks

Usuteaduse InstituutKäesoleval aastal me tähistame oma kiriku teeneka õppeasutuse, EELK Usuteaduse Instituudi 70. aastapäeva. Valmimas on EELK UI toimetiste kogumik, mille esitlus on kavandatud 25. oktoobri õhtule, mil Rahvusraamatukogu toimub Reformatsioonikongress.

Valmivas kogumikus on uurimusi instituudi ajaloost, üks kommenteeritud tõlketöö, üks õppeotstarbel koostatud artikkel ning mitu mälestust UI vilistlastelt.

EELK USUTEADUSE INSTITUUT 70

Eessõna: Randar Tasmuth

I osa Uurimused

Riho Saard: Usuteaduse Kõrgema Katsekomisjoni (Usuteaduse Instituudi) ajalugu: kronoloogia 1945-1992.

Riho Saard, Katariina Ubaleht: Usuteaduse Kõrgema Katsekomisjoni (Usuteaduse Instituudi) õppijaskond 1946-1991.

Riho Saard: TEOLOOGIA TEEKOND TARTUST TALLINNA. Tartu Ülikooli usuteaduskonna likvideerimisest Tallinna Usuteaduse Kõrgema Katsekomisjoni (Usuteaduse Instituudi) õppetöö alustamiseni, koos Evald Sae akadeemilise biograafiaga.

Kristel Engman: Soome evangeelse luterliku kiriku rollist Usuteaduse Instituudi õppetöös 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses.

Ivar-Jaak Salumäe: Eesti ja Soome ühisest kirikulaulutraditsioonist: Paar põiget hümnoloogia valda.

Liina Kilemit: Sotsiaalsete suhete ja võrgustike mõju kirikute ja kogudustega liitumisel.

Randar Tasmuth: Sissejuhatus Uue Testamendi ajastulukku.

Kalle Kasemaa: Suhravardi ja tema usutunnistus.

II osa Mälestused

Toomas Paul: Mälestusi UKK päevilt.

Tiit Salumäe: Minu Alma mater

Eenok Haamer: Mälestusi Usuteaduse Kõrgema Katsekomisjoni ajast.

Andres Põder: Usuteaduse Instituut seitsmekümnendatel. Saladuslik kool.

Kogumiku koostajad soovivad anda paljudele võimaluse panustada kogumiku väljaandmise kulude katteks ning koos sellega jäädvustada enda või oma asutuse / ettevõtte nimi instituudi sõprade nimekirja ‘Tabula amicorum‘, mis trükitakse ühel kogumiku alguslehel.

Nimed trükitakse ära annetuste puhul, mille suurus on vähemalt 25 eurot. Annetuste tegemise viimane tähtaeg on 5. august 2016. Iga niisuguse annetuse tegija saab ka nimetatud kogumiku köite.

Annetused palutakse teha EELK Konsistooriumi arvele SEB pangas kontole EE401010220203776228 ning selgitusse tuleks kirjutada ‘annetus EELK UI 70’. Ühtlasi palutakse hoolitseda selle eest, ülekande dokumendi alusel oleks täielik selgus, missugusel kujul soovib annetaja oma nime või asutust näha trükitud kujul. Juhul kui annetaja oma nime trükkimist ei soovi, tuleks seegi soov ülekandel selgelt esile tuua, et kogumiku koostajad saaksid kõiki soove tundlikult ja täpselt käsitleda.

Info:
Randar Tasmuth
EELK UI usuteaduskonna dekaan
randar.tasmuth@eelk.ee

Prindi