Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
« Tagasi uudiste juurde

Kirikumuusikuid märkisid ümmargust aastapäeva kontserdiga

Laupäeval, 13. oktoobril tähistas Eesti Kirikumuusika Liit Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus oma asutamise 25. aastapäeva kauni kontserdiga.

Esinesid segakoor KOSK (EELK Koorijuhtide ja Organistide Segakoor KOSK) dirigent Riho Ridbecki juhatamisel, solistidena astusid üles Anne Jalakas ja Anna-Maria Vaino. Kõlasid vaimulikud viisid Riho Ridbeckilt, Roman Toilt, Johannes Kappelilt, Sirje Kaasikult, Tuuliki Jürjolt ja Peep Sarapikult, aga ka Saksa, Hispaania, Armeenia ja Itaalia meistrite helilooming. Orelil mängis Kadri Ploompuu, kes esituses kõlas muusika Johann Sebastian Bachilt ja Sigfrid Karg-Elertilt.

Kirikumuusikutele tõid muusikutele tervitusi peapiiskop Urmas Viilma, assessor õpetaja Marko Tiitus ja Tallinna Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru. Heade sõnade seas meenutati, et just tänu kirikumuusikutele tärkas Eestis laulupeotraditsioon. Samuti hoiab nende inimeste töö ning pühendumine luterlikku pärandit Eestimaal.

1993. aastal loodus Eesti Kirikumuusika Liit on 1931. aastal asutatud Kirikumuusika Sekretariaadi järglane. Ühendusse on koondunud peamiselt EELK, aga ka teiste konfessioonide kirikumuusikud, kokku veidi üle 100 liikme. Liidu eesmärk on aidata vaimuliku muusika kaudu kaasa Jumala Sõna levitamisele ja usu süvendamisele.

Kirikumuusika Liit annab välja helisalvestusi, noote ja muid õppematerjale ning pakub kirikumuusikutele ja vaimulikele täiendõppe võimalusi.

Prindi