Kirikukogu pani seadusliku aluse piiskopkondade loomisele

Eilsest tänaseni, 27. – 28. aprillini toimub Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXX Kirikukogu (kiriku kõrgeima organi) 7. istungjärk. Koroonapiirangute tõttu kohtuvad saadikud Zoomi veebikeskkonnas.

Ühe keskse küsimusena seekordsel kirikuparlamendi kokkusaamisel arutatakse põhikirja otsuste muutmise ja kirikuseadustiku muutmise eelnõusid piiskopkondade loomise kohta. Eelnõude eesmärk on täpsustada piiskopi ametit ja määratleda piiskopkond.

EELK piiskopid töötavad praegu ilma ametlikult kindlaks määratud teenimispiirkondadeta ehk piiskopkondadeta ja kogudusi koondavaks kohalikuks üksuseks on EELK 12 praostkonda. Eilse, 27. aprillil toimunud istungjärgu olulise tulemusena loodi seadusandlik alus piiskopkondade loomiseks.

Kirikukogu arutelud jätkuvad täna keskpäevast kuni kella seitsmeni õhtul.